Особливості зимового кльову плотви, ляща та інших видів риб

Дорогий читач, матеріал в цій статті включає мої особисті спостереження. Сьогодні ми поговоримо про нюанси клювань різних риб взимку. У проточних водоймах, наприклад річках, плотва, окунь, піскар і підлящик клюють практично однаково. Тому розглянемо клювання цих риб в тихій воді.

Плотва

Якщо використовується мормишка ця риба клює обережно. На клювання вкаже легке ворушіння сторожка, його дрібна вібрація. Він ніколи різко не прогинається. Після розпрямлення через секунду сторожок знову трішки прогинається і продовжує ворушитися. При такому клюванні підсікання зазвичай неефективне. Краще почекати кілька секунд при активному ворушінні і погойдуванні сторожка.

При використанні поплавкової донної снасті дуже рідкісні виштовхування поплавка до поверхні. Зазвичай поплавок кілька разів здригається з подальшим повільним відходом вниз – момент для підсічки.

Лящ і густера

Назвати клювання цих риб різноманітними не можна. При ловлі на мормишку сторожок частіше приймає горизонтальне положення. Рідше може погойдуватися, а може і ні. Саме клювання я б назвав млявим і часом навіть ледве помітним. Підсікання буде своєчасним через кілька секунд після випрямлення сторожка.

Лящ при клюванні на поплавкову снасть піднімає приманку від дна. Поплавок спокійно і без особливих коливань спливає до поверхні з подальшим прийняттям горизонтального положення. В цей час і слід підсікати.

Окунь

Цей об’єкт рибної ловлі відноситься до різких і рішучих риб, які з приманкою довго не церемоняться. Сторожок при клюванні може або відразу прогинатися вниз, або після декількох досить інтенсивних кивків.

В Інтернеті є фільми, присвячені поведінці окунів біля потенційної здобичі. Вони збираються біля приманки, оточуючи її. Полосатики відразу не кидаються на приманку, а як би розглядають її. Потім одна з риб робить різкий рух, немов намагаючись випередити побратимів, і приманка миттєво зникає з поля зору, сторожок вудки різко і рішуче прогинається вниз.

У розпал зими, при стійких морозах клювання окуня кілька «змазане», він як би черкає по приманці і не поспішає її заковтувати. При такому клюванні раціональніше підсікати відразу при одному-двох навіть слабких коливаннях сторожка. В цьому випадку можна говорити про лов на удачу.

Ловля окуня на поплавкову вудку – це даремно витрачений час. Хоча, мають місце випадкові клювання при піднесенні наживки над дном, що закінчуються досить рішучим зміщенням поплавка по сторонам.

Йорж

Для клювання цієї риби властива підвищена амплітуда коливань поплавка. Спочатку він трішки спливає, хитаючись, потім пірнає або залишається на місці. Викладання поплавка на поверхню – рідкісне явище.

На мормишку йорж клює часто і інтенсивно. При цьому сторожок безперервно, безсистемно ворушиться і, нарешті, рішуче згинається вниз. Підсікати слід раніше, інакше вам доведеться в мороз знімати з гачка наживку, яка опинилася в шлунково-кишковому тракті риби.

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017