Правила поведінки на зимовій рибалці

Готуючись на зимову рибалку не забувайте про безпеку

Багато рибалок вважають, що по першому льоду рибалка буває найбільш вдалою. Саме тому, багато прагнуть вибратися до водойми після перших же морозів. Однак щоб рибна ловля пройшла якомога більш успішно і без будь-яких подій, слід дотримуватися ряду правил, що стосуються поведінки на льоду.

Саме головне з них полягає в зниженні рівня ризику. Не слід здійснювати вилов риби, якщо немає впевненості в міцності поверхні, адже якщо лід проломився і людина потрапить воду, то навіть короткочасне перебування в ній може дуже негативно відбитися на його стан здоров’я і на його життя в цілому. Причому, запалення легенів – далеко не найгірший варіант розвитку подій. Щоб оцінити надійність льоду, слід звернути увагу на його товщину, вона не повинна бути менше восьми сантиметрів (і це в самих тонких областях, наприклад, на течії).

Що взяти з собою на зимову рибалку?

Збираючись на риболовлю то слід заздалегідь придбати пешню і так звану «спасалку».

Перший пристрій являє собою мініатюрний лом, оснащений ручкою з деревини. З його допомогою досить легко прорубується ополонка, форма якої і розмір контролюються рибалкою. Також вона використовується і для того, щоб витягти з-під льоду рибу, якщо вона виявилася занадто великою. Другий інструмент зовні схожий з шилом, яке використовується для ремонту взуття. Він застосовуються в тому випадку, якщо людина вже провалився під лід. У загальному випадку об’єкт являє собою пару загострених штирів, обладнаних дерев’яними ручками і з’єднаних між собою за допомогою бичів. Встромляючи в поверхню то одне, то інше «шило», виникає можливість самостійно вибратися з ополонки. Такі пристосування можна виготовити і самостійно, достатньо взяти два дерев’яних циліндра і вбити в кожен з них по цвяху. Можна додатково придбати ніж з гострим лезом, зайвим на зимовій риболовлі він точно не буде.

Рибалка витягують рятувальники
Рибалка витягують рятувальники

Також необхідно взяти з собою мотузку, довжина якої становить не менше десяти метрів, яка може стати в нагоді для рятувальних заходів. Пригодиться для цих цілей і міцна довга палиця. Якщо лід все-таки проломився, то вона кладеться поперек ополонки, за рахунок чого людина може утримуватися на поверхні, навіть якщо місце характеризується швидкою течією.

Правила поведінки та пересування на льоду

Існує ряд заходів безпеки при переміщенні по льоду. Перед тим, як ступати на його поверхню, слід перевірити його товщину. Для цього достатньо кинути камінь, а потім вже поступово здійснювати кроки. Якщо у заході бере участь відразу кілька людей, то не варто усім відразу виходити на лід, краще, щоб один слідував за іншим на певній відстані.

У тому випадку, якщо у рибалок з собою мається об’ємний вантаж, то його не рекомендується переносити на собі. Безпечніше прив’язати до нього один кінець мотузки і волочити за собою, тримаючи за другий.

Якщо товщину льоду перевірити складно, наприклад, якщо область занесена снігом, то краще не ризикувати, а обійти її на чималій відстані, так як саме в таких місцях ймовірність провалитися особливо висока.

Перебуваючи на кризі завжди памятайте про безпеку
Перебуваючи на кризі завжди памятайте про безпеку

Прорубуючи ополонки, не варто розташовувати їх занадто близько один до одного. По-перше, це ніяк не відіб’ється на майбутньому улові. А по-друге, це підвищує ймовірність того, що лід проломиться. Також небажано, щоб поруч розташовувалося більше двох лунок. Якщо в риболовлі бере участь відразу кілька людей, то натовпом ловити не варто, розміщуватися рибалкам бажано на відстані не менше десятка метрів.

Не варто нехтувати і тими звуковими сигналами, які подає сама природа. Тріск льоду – одна з ознак недостатньої його надійності, в цьому випадку, рекомендується лягти на живіт і відповзти на безпечну відстань.

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017