Правильна оснастка зимової жерлиці на щуку

Що потрібно знати про ловлю на жерлиці зимою

Жерлиця, використовувана для рибного лову щуки взимку, виглядає на перший погляд досить грубо і просто. Але деякі частини даної снасті вимагають підвищеної уваги в процесі її оснащення.

Оснащення жерлиці, яка призначена для того, щоб ловити щуку взимку – дуже проста і тому для неї не потрібно певних знань і умінь, щоб почати нею користуватися. Розглянемо більш детально основні частини оснастки, щоб якомога краще розуміти – з чого вона складається, і зробити свої певні висновки.

Зимова жерлиця складається з наступних основних частин:

  • стійки;
  • фіксатора з прапорцем, працюючого за рахунок пружини;
  • котушки.

    Конструкція жерлиці
    Конструкція жерлиці

Оснащення жерлиці для зимової риболовлі

У ролі основної волосіні повинен застосовуватися виключно хороший і еластичний монофіл, здатний зберігати мінімальну пам’ять в процесі розмотування з котушки.

Використання плетінки в оснащенні слід виключити. Причина не тільки в її обмерзанні на морозі: справа, насамперед, в безпеці. Якщо ловити щуку руками, то можна дуже сильно поранити пальці, так що будьте гранично уважні.

На котушку намотується 15-20-метрова волосінь. Варто відзначити, що діаметр такої котушки має певні розміри і зобов’язаний бути не менше 0,3 мм. Такої товщини повинно вистачити для того, щоб зловити рибу вагою до 2 кг. Варто зауважити, що для більшої риби потрібно більш важка котушка.

Грузило на жерлиці найчастіше використовується ковзне, довгастої форми (інші варіанти не виключаються). Вибір маси залежить не тільки від умов, глибини, в яких буде проводитися ловля, але і від розмірів живця. Воно виконує фіксуючу функцію, іншими словами – утримує живця на потрібному рівні і присікає його спроби сховатися в якомусь укритті.

Грузик із занадто великою масою надає негативний ефект: щука, що схопила живця, може виплюнути його, навіть не проковтнувши, відчувши тяжкість грузила. Вибираючи відповідну вагу, потрібно дотримуватися золотої середини і використовувати максимально меншу масу.

Маса рівна 5-10 грамам достатня для лову на не глибоководних ділянках, в більш глибоких місцях слід використовувати вантаж з масою не менше 20 грам. Стопор грузила не є обов’язковою складовою оснащення, проте, його застосування дозволяє відрегулювати ступінь свободи рухів живця на гачку і запобігти розбивання ковзаючого грузила до вертлюжка.

Надівання живця на трійник
Надівання живця на трійник

Для лову щуки на тихій воді застосовуються потрійні або подвійні гачки, при цьому способі живець насаджується на гачок за спинку. Якщо ви зважилися ловити на течії, то слід використовувати одинарний гачок. Варто зауважити, що при собі слід мати трійники різних розмірів. Адже вам може знадобитися кожен, так як розмір залежить від спійманої здобичі. Найбільш поширені розміри трійників, застосовувані в оснащенні щучої зимової жерлиці – №6 і №7 (по вітчизняному маркуванні). Якщо ж живець невеликий, а передбачувана здобич велика – застосовується двійник з гачками різних розмірів (невеликий – для приманки, великий – для щуки).

Спірним елементом оснащення є сталевий поводок. Суперечки про доцільність його застосування не вщухають серед рибалок ні на хвилину. Існує думка, що використання сталевого повідка значно скорочує кількість клювань. Виходячи з цього, багато рибалок роблять такі повідці з товстої волосіні або ж з здвоєною основною. У разі якщо щука обріже одну волосінь, за другу можна буде вивудити її з лунки. Дуже цікаво, але взимку, як альтернативний варіант, можна використовувати флюорокарбоновий поводок. Тут варто зазначити, що такий повідець набагато краще протистоїть іклам хижаків, якщо порівнювати його з монофільним. Ні в якому разі не можна дозволяти щуці сильно натягувати волосінь, в іншому випадку вона буде обрізана її зубами.

Як правильно ловити?

В зимовий час, практично завжди хижа риба харчується з дна, лише ближче до весни, коли каламутні потоки потрапляють у водойму, хижак переміщається вище, слідом за мальком. Саме тому живця слід опускати до тих пір, поки у волосіні пропаде натяг (якщо натяг пропав – значить, вантаж торкнувся дна). Після цього необхідно зробити кілька обертів котушки у зворотний бік, зігнути фіксатор і завести його за ручку котушки.

Жерлиця в робочому положенні
Жерлиця в робочому положенні

Якщо ви все правильно налаштували, то коли хижак захопить живця, ривок волосіні приведе в рух механізм, і ви відразу ж помітите піднятий вгору прапорець.

Для того щоб жерлиця не повідомляла про помилкові клювання, необхідно її заздалегідь відрегулювати в дома за допомогою звичайних плоскогубців (згинаючи або розгинаючи фіксатор). Домогтися треба такого результату, в результаті якого фіксатор не приводитиме в рух живцем, але і відразу ж спрацює після ривка.

Купити жерлиці по вигідним цінам з доставкою по Україні можна в нашому Інтернет магазині.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017