Прийоми і тактика ловлі судака зимою

Прийоми ловлі судака взимку

У статті розказано про те, як визначити перспективні для ловлі судака взимку місця. Що важливо враховувати вирушаючи ловити судака. Які снасті і приманки можуть використовуватися для лову хижака. Як правильно налаштувати жерлицю для судака.

Судак добре ловиться в будь-який час року, але тільки якщо правильно підійти до процесу не тільки лову, але і підготовки, а саме до вибору снастей і визначення місця для ловлі. Варто відзначити, що взимку зловити судака складно, проте, в цей період хижак ловиться, головне, зуміти його знайти. Як ловити судака взимку, а також, які використовуються снасті і приманки можна дізнатися в цій статті.

Перспективні для ловлі місця взимку

Пошук судака взимку відрізняється від того, як цей процес відбувається в літню пору. Якщо влітку досить знайти перепад глибини або корч на дні, то взимку цього мало. Взимку рибалці доводиться пройти по льоду не один кілометр і зробити не одну сотню лунок.

Взимку судак довго не затримується на одному місці, він постійно переміщається в пошуках їжі. Якщо просто прийти і сісти на ямі або перед зваленням і почати блешнити, то шанси на хороший улов будуть невисокими.

Починати шукати судака слід тільки на глибині з чистим і твердим дном. Отже, прийшовши на водойму, відразу буриться 10-15 лунок на відстані між кожною 2-3 метра. Після цього повертаємося до першої і починаємо її обловлювати, якщо протягом п’яти хвилин клювання не відбулися, переходимо на наступну і так до останньої. Обловивши останню лунку, починаємо бурити нові лунки.

Затримуватися на одній лунці після піймання судака також не рекомендується, краще її залишити і повернутися до неї хвилин через 30.

Особливості ловлі взимку

Судак проявляє активність протягом усієї зими, за винятком періоду глухої зими, доводиться він на середину, кінець січня.

Щоб зловити судака взимку потрібно постійно переміщатися, важливо шукати рибу, яка на одному місці не затримується. Якщо пощастило зловити судака, то розраховувати, що клювання буде тривати не варто, оскільки хижак може піти. Чому так відбувається? Вся справа в тому, що судак завжди переслідує зграї білої риби, частіше це підлящики. Якщо вони йдуть, йде і судак, а значить, і рибалці пора брати в руки льодобур і починати свердлити нові лунки.

Шукати стоянку судака взимку слід тільки на чистій воді з твердим піщаним або кам’янистим дном. Якщо дно буде мулистим або зарослим травою судак його пройде повз, це важливо знати. Зручніше шукати судака за допомогою ехолота, оскільки в цьому випадку, швидко вдається визначити характер дна, його структуру, а також отримати іншу корисну інформацію.

Найкраще судак ловиться по першому і останньому льоду, в ці періоди спостерігається пік його активності. В середині зими, особливо якщо стоять морози, судак залягає на дні ями і перестає повністю харчуватися, поки не стабілізуються погодні умови.

Активність хижака буде високою в дні відлиг, якщо подує навіть несильний північний вітер, клювання різко погіршується. Що стосується клювання від часу доби, то починати ловлю можна з 6 і продовжувати до 11 ранку, вдень активність знижується, поновлюється ближче до вечора і триває до 19 години.

Снасті для ловлі судака зимою

Отже, відразу відзначимо, що якість вудки вплинути на ловлю ніяк не зможе, а ось якість оснащення зможе. Тому можна взяти саму звичайну зимову вудку з невеликою котушкою або саморобну палицю з мотовилом, неважливо, особливу увагу приділяємо оснащенні.

Волосінь, якщо її судак побачить, то ймовірність що він спокуситься приманкою, знижується, тому якщо умови дозволяють, беремо волосінь якомога меншого діаметру і тільки прозору. Рибалки кажуть, чим тонше волосінь, тим більше покльовок, це непросто твердження, це перевірений факт.

На обрану вудку встановлюється кивок довжиною 15-25 см, середньої жорсткості. Відзначимо, що клювання судака дуже акуратне. Хижак не накидається на приманку, він її, перш ніж проковтнути, кілька разів може штовхнути. Тут важливо, щоб був відсутній будь-який опір, який може насторожити судака. Все має бути природно, тільки в цьому випадку, судак проковтне запропоновану приманку і все що після цього залишиться зробити, це витягнути його з лунки.

Вибір приманок для зимового лову судака

Взимку судака зручно ловити з використанням блешень, при виборі рекомендується віддавати перевагу моделям вузької форми і середніх розмірів, що стосується відтінку, то тільки срібний або білий. Вага блешні визначається в залежності від наявності сили течії, а також глибини на обраній ділянці.

Варто відзначити, що чим менше блешня, тим клювань буде більше, але в якості трофея частіше буде невеликий судак. Якщо використовувати блешню довжиною 8-12см, то кількість клювань дрібного судака відразу скоротиться, і частіше будуть потрапляти великі екземпляри, звичайно якщо вони водяться в водоймі, де відбувається ловля.

Можна спробувати ловити судака, використовуючи мормишки, довжиною від 1 до 2 см, вибір щодо ваги і розміру залежить від глибини на ділянці лову. Підвищити привабливість мормишки можна, якщо на гачок намотати невелику кількість червоної вовняної нитки або насадити мотиля чи шматочок свіжої риби.

Зреагує чи ні судак на пропоновану мормишку залежить від того наскільки правильно вона буде запропонована. Відзначимо, що приманка повинна рухатися плавно і повільно, різкі рухи важливо постаратися повністю виключити.

Тактика лову судака на мормишку полягає в наступному. Приманка опускається на дно, після чого виконується до 7 коротких посмикувань, при цьому мормишка не повинна відриватися від дна на висоту більше ніж 2-3 см. Після цього витримується пауза до 5 секунд. Якщо судак на ділянці присутній, то він не залишить без уваги приманку і гарантовано її атакує.

При ловлі можна використовувати і інші тактики, наприклад, мормишку плавно піднімають на висоту до 30 см від дна, після чого дозволяють їй у вільному падінні опуститися на дно, потім пауза. Відзначимо, що судак найчастіше атакує приманку в момент паузи або відразу після її відриву від дна.

Зимовий судак на жерлицю
Зимовий судак на жерлицю

Ловля судака на живця

В якості снасті використовуються жерлиці, в конструкції яких виключається металевий повідець. На снасть встановлюється котушка обов’язково з пристойним запасом волосіні. Судак після атаки, свою здобич відразу не проковтує, він може її тримати в пащі і проплисти 10 і більше метрів. Змотування волосіні з котушки виконуватися повинно легко, мінімальне зусилля може насторожити хижака і змусити викинути наживку. Після установки жерлиці слід перевірити, щоб волосінь нічим не зажималась, а лунка повністю була очищена від льоду.

На волосінь жерлиці прив’язується один одинарний гачок, з короткою цівкою. Живець фіксується за губи або під верхній плавник. Відзначимо, що більше шансів на піймання судака за допомогою жерлиць з’явиться, якщо малька виловити в тій ж водоймі, в якій і планується ловити судака.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017