Техніка ловлі щуки зимою

Зимова рибалка. Ловимо щуку

У статті описується техніка ловлі щуки під час зимової риболовлі, про пристрої і живцеві ставки, про те, як правильно налаштувати снасті, про волосіні, поплавці, гачки, грузила і наживки, а так само про активний і пасивний метод лову щуки.

У зимовий період щука надає перевагу живцям. В даному випадку спрацьовує принцип «їстівності», тобто реакція щуки на запах від риби, яка насаджена на гачок, і навіть при слабкій течії, яка приваблює хижачку з чималої відстані. Сита щука до живця ставиться байдуже. Під час поганого клювання можна використовувати подразнююче блешніння або приманку, що імітує рух можливої жертви. Блешня для будь-якого з даних прийомів повинна підбиратися дослідним шляхом.

При виведенні волосінь з пащею риби майже ніколи не стикається, оскільки вона чіпляється за край губи. При ловлі на жерлицю, підсікання часто відбувається в момент заковтування щукою живця разом з гачком. З цієї причини в оснащенні неодмінно повинен бути поводок з металу.

Велика частина обриву волосіні трапляється, коли щука приймається кидатися в зоні нижньої кромки лунки. Саме в цей момент основним завданням рибалки є не дозволити щуці, тим більше крупній, прокинутися після підсічки. Її потрібно стрімко підвести до лунки і надати тут же безперешкодний хід, при цьому тримаючи двома руками волосінь, далі знову підняти її вгору. Так повторюється п’ять – шість разів. Стомлена риба підхоплюється з допомогою багорика під нижню щелепу.

Діставайте щуку з лунки багориком
Діставайте щуку з лунки багориком

Є чимало пристроїв і живцевих ставок з метою полювання на щук в зимовий час. Кожен рибалка для зручності снасті налаштовує під себе. Серед величезного розмаїття живцевих ставок є загальні елементи, наприклад, присутність волосіні або шнура, грузила, гачка і повідка.

Головним у волосіні вважається достатня міцність для виведення різних хижаків.

Грузило підбирається з метою утримання живця на певній глибині, але для живця воно не повинно бути занадто важким. Під час лову щуки на глибині двадцяти – двадцяти п’яти сантиметрів грузило можна не використовувати.

Про поплавці й про те, яким він повинен бути, до цих пір продовжуються суперечка. Важливо, щоб поплавок відрізнявся міцністю і м’якістю.

Величина гачка залежатиме від величини риби яку передбачається ловити і відповідно від величини живця. У період глухої зими рекомендується встановлювати невеликі живці і поменше гачки, наприклад, № 6-8. Також можна застосовувати подвійні і потрійні гачки, в залежності від способу лову. При активному способі передбачається застосування потрійного гачка, а при пасивному методі подвійний гачок. Основними вимогами до гачка є його міцність, гострота і якісність гартування.

Живцеві ставки діляться на надлідні і підлідні ставки. Залежно від тактики до стратегії, благополучно використовуються обидва типи. При лові блешнею, в рибальському ящику повинно бути близько десятка підлідних ставок по типу «метелик» і «шланг з гуми», обладнані подвійними гачками.

Після лову на місці живців – плотвичка, окунь або йоржик, в завчасно обраних місцях встановлюються підлідні ставки. Рибка, насаджена на подвійний гачок, береться щукою дуже добре, заковтується, і засікається надійно. Після чого її залишиться лише вийняти. Такий спосіб лову відноситься до пасивного методу.

При використанні активного способу застосовуються живцеві надлідні ставки. Основа пристрою цих ставок становить котушка зі стійкою і пружина з укріпленим на кінці яскраво-оранжевого або червоного прапорця з тканини. Якщо глухозимя супроводжується великим покровом снігу, то використовують ставки, які добре виділяються на тростинному тлі, а під час снігопаду сніг їх не замітає. Стійка робиться з дерев’яної брусочки, просоченої для довговічності гарячою оліфою, і пофарбованої в темний тон олійною фарбою, щоб виділятися на тлі білого снігу. Пружини прикріплюються до стійки за допомогою шматочків гумового шланга. Живцеву ставку встановлюють в висвердлену буром поблизу лунки поглиблення, і присипають снігом або крихтою з льоду.

В якості живця для лову щуки найкраще використовувати невеликі плотвички, які зустрічаються практично в будь-яких водоймах. Також можна застосовувати пічкурів, а на окремих водоймах можливе використання маленьких карасиків.

Зимова щука на живця
Зимова щука на живця

Основна частка успіху вудіння щуки в глухозимя буде залежати від правильно обраного «щучого місця». При цьому кожен рибалка може покладатися на власний досвід. Після вибору місця для лову щуки, розставляють надлідні ставки з відстанню десять – п’ятнадцять метрів одна від одної. Потім відміряють глибину спуску живця, і на потрійний гачок акуратно насаджують рибку під верхній плавник. Снасть готова до запуску під лід. Через годину відсутності клювань, ставки переносяться і встановлюються в інше місце. Рибалками-любителями було відзначено, що в глухозимя щука клює не постійно – за день може не бути жодної покльовки.

Якщо сигнальний прапорець здіймається вгору, то потрібно поквапитися до живцевої ставки. При впевненому обертанні котушки – щука разом з живцем йде від лунки. У цей момент паща хижачки щільно закрита, тому можна зробити миттєву підсічку.

Але, якщо підійшовши до живцевої ставки, помічаєте, що шнур з котушки вже не змотується, то необхідно з обережністю вибрати провислий шнур, контролюючи, кинула чи ні щука живця. Потім можна легкими потяжками з нею погратися, змушуючи відсунутися від лунки. Тепер тільки можна робити підсічку.

Виведення починати необхідно без ослаблення натягу шнура. У разі, коли велика риба буде робити сильні підтяжки, то рекомендується трохи стравити лісочку. Витягують на лід великих щук за допомогою багорика.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017