Вибираємо зимову вудку

Кілька слів щодо вибору і оснащення зимової вудки

Вудка для зимової риболовлі відома вже дуже давно, вона пройшла всі етапи еволюції, від простого прутика до ультра сучасних моделей. Є десятки всіляких конструкцій, з котушками і без, всілякі кивки і хлистики, звичайно ж мормишки все можливих форм і забарвлень.

Одна з головних вимог, висунутих до зимової вудки, це її вага і зручність. Вудка повинна бути легкою, з матеріалу зі слабкою теплопровідністю. Так як при лові на мормишку, найкраще вудку тримати рукою без рукавичок, для найбільшої чутливості. І тому хороша зимова вудка повинна бути як би продовженням вашої руки.

При підборі снасті, кожен рибалка вибирає те що йому зручно, але багато авторитетних рибалок, радять зупинити свій вибір на зимовій вудці, яку в просторіччі називають “балалайкою”.

Назву “балалайка”, ця вудка отримала завдяки своїй формі. В рукоятку у цій снасті захована котушка, на яку намотується достатній запас волосіні, що дозволяє рибалці, виробляти якісний контроль за глибиною. Корпус виготовлений так, що вудка досить зручно лягає в руку, це в свою чергу дозволяє добре урізноманітнити гру блешні.

Довжина хлистика може варіюватися від 110 до 180 мм, але це не означає що потрібно дотримуватися цих розмірів. Довжина підбирається відповідно до умов ловлі риби. Головне призначення хлистика, це амортизатор при підсіканні риби і її виведення.

Кивок, це найбільш чутлива частина зимової снасті, з його допомогою ми бачимо клювання, а також управляємо грою блешні. Кивок повинен бути еластичним, морозостійким, виключати поломку від ударів. Досвідчені рибалки, мають завжди в запасі кілька кивків, кожен з яких “заточений” під певну мормишку.

Виготовляють їх з найрізноманітніших матеріалів, металеві або лавсанові пластини, пружини від годинників. При цьому головне що б він відповідав вимогам що ставляться до кивків, найбільшого поширення набули кивки з лавсану. Цей матеріал, якісно відрізняється від інших тим, що є можливість виготовляти кивки різної товщини і ширини. При цьому можлива зміна товщини кивка не по всій площині, а лише його частини, що так само позначиться на грі приманки.

Волосінь для зимової вудки використовується більш тонка, ніж для літньої риболовлі. Це пов’язано з тим що ловля риби проходить в основному на мормишки, і від товщини жилки на пряму залежить керованість її.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017