Як, де, чим і коли ловити коропа зимою

Особливості ловлі коропа взимку

У статті розказано про те, як ловити коропа взимку. Які використовуються для ловлі снасті і насадки. Як правильно визначити місце для лову й виконати підгодовування. Як відбувається клювання коропа і що важливо враховувати при виведенні риби.

Взимку можна успішно ловити плотву, окуня, судака, ляща і навіть карася і коропа. Багато рибалок можуть здивуватися, що короп ловиться взимку, але це так, причому якщо правильно підібрати місце і відповідально його підгодувати, то існує величезна вірогідність піймання пристойного трофея.

Звичайно, варто відзначити, що клювання коропа взимку непостійне і не настільки активне як влітку, але клювання все-таки відбуваються. Вирушаючи ловити коропа взимку, рекомендується відразу запастися терпінням, оскільки після закидання приманки клювання може відбутися тільки через кілька годин і то якщо правильно визначити стоянку коропа.

Взимку короп практично не залишає зимувальної ями, залишає він її на нетривалий час і то за умови сприятливих погодних умов. Відмінним місцем для лову взимку – це різкі перепади глибини, а також виходи з ям, часто коропа можна зустріти поруч з бровками або під звалюваннями.

Починаємо пошук перспективного місця для ловлі коропа зимою

Чому короп взимку знаходиться на глибині? З упевненістю можна сказати, що взимку вода прогрівається швидше на мілинах, але, незважаючи на це риба віддає перевагу ділянкам з глибиною більше 3-х метрів. Це дійсно так, проте на глибині, на протязі всієї зими температурні коливання повністю виключені, тут температура води знаходиться постійно в одному значенні. Такі умови, коропа залучають набагато більше, ніж тепла вода в верхніх шарах, тому він і зустрічається частіше на глибині поряд з бровками і в ямах.

Взимку найлегше знайти місце для лову на знайомому водоймищі. Відразу варто вирушити на глибину, особливо варто приділити увагу ділянкам з наявністю корчів. Починати ловлю потрібно з буріння лунок, їх кількість повинна перевищувати мінімум 10, всі вони підгодовуються, і якщо виникає необхідність, затемнюються. Максимально точно визначити перспективне для лову коропа взимку місце допоможе зимовий ехолот, за допомогою якого вдається швидко і легко визначити рельєф і структуру дна на обраній ділянці.

Снасті для ловлі зимового коропа

Відразу відзначимо, що короп навіть взимку здатний чинити гідний опір, тому до вибору снастей слід підійти серйозно. З льоду підійде вудка довжиною до 50 см, бажано щоб вона була виготовлена ​​з склопластику, головна перевага такої снасті в міцності. На вудильник обов’язково встановлюється котушка, на якій буде зберігатися запас волосіні. Діаметр волосіні підбирається в залежності від того які за розміром коропи водяться в водоймі. Обов’язкова умова використання повідця, його можна виготовити з волосіні діаметром 0,2 мм.

Гачки не рекомендується використовувати великого розміру, досить №4 білого кольору, головне, щоб він був гострим і витримував великі навантаження. В якості сигналізатора клювання, підійде поплавок вантажопідйомністю 3-5 грам. Часто рибалки встановлюють кивки довжиною 15-20 см, їх перевага полягає в тому, що клювання вдасться своєчасно помітити, навіть якщо треба було відійти від снасті на 5-7 метрів, наприклад до іншої лунки.

Насадки й підгодовування для лову коропа взимку

Починати ловлю коропа взимку слід з підготовки лунок і підгодовування місця лову. Чим підгодовувати коропа? Отже, рекомендується використовувати підгодовування, що складається з 90% неїстівних інгредієнтів або низькокалорійних і всього 10% їстівних. Використання ароматизаторів буде зайвим, досить в підгодовування додати трохи потертого кормового мотиля. Така підгодовувальна суміш приверне рибу, але не дозволить їй насититися. Готову прикормку в лунку кидають з розрахунку 300 грам на добу, не більше.

На гачок в якості насадки можна насадити пучок мотиля, опариш, гнойового хробака, а також личинки річковика або короїда. Взимку короп може відреагувати і на рослинні приманки, наприклад, перловка, пшениця або бойл.

Клювання коропа, особливості та нюанси виведення

При ловлі коропа на мормишку, клювання найчастіше схоже на клювання ляща. Кивок різко випрямляється саме в цей момент важливо встигнути зробити підсічку. Якщо в якості приманки, використовуються наживки тваринного походження, то короп їх бере різко, клювання виходить сильним, супроводжується потяжкою.

Витягування коропа з лунки
Витягування коропа з лунки

Підсікання не повинно бути різким і тим більше довгим, оскільки коропа це не зупинить, а тільки призведе до підвищення навантаження на волосінь, яка може не витримати і обірватися. Підсічений короп буде намагатися піти на глибину до найближчих корчів, це важливо знати. Якщо йому це вдасться зробити, то сход або обрив гарантований. Що робити? Багато не придумаєш при виведенні коропа взимку, все, що залишається, це тримати лісочку в натягу і стравлювати її, тільки якщо риба буде різко змінювати напрямок свого руху. Завдання змусити коропа ходити по колу, це його швидко вимордує і він здасться, що дозволить підвести його до лунки. Взимку навіть великий короп пручається недовго (10-15 хвилин).

Підведеного до лунки коропа зручніше витягувати на лід за допомогою багорика. Намагатися зробити це руками не потрібно, оскільки саме це може стати причиною сходу. Також відзначимо, що форсувати виведення не потрібно, все слід робити повільно і акуратно, при цьому не забувати стежити за волосінню, яка знаходиться біля краю лунки. Якщо все зробити правильно, то вже через кілька хвилин після клювання на льоду буде знаходитися ваш трофей.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017