Як, де і чим ловити судака зимою

Зимова рибалка на судака

У статті розказано про те як ловити судака взимку і де його шукати, а також про те як ловити його на жерлиці і блешні в глухозимя.

Взимку судака починають ловити, після того як товщина льоду стане більше 8 сантиметрів. Однак поспішати виходити на лід не варто, оскільки він ще може бути не досить міцним, для того щоб витримати ваш вагу. Краще трохи почекати поки морози не стануть міцнішими, а разом з ним і не зміцніє лід.

Після утворення на водоймі льоду судак найчастіше ховається на брівках, на зламах, в корчах, під височинами і звичайно в ямах. За першим льодом ловити судака найкраще. Коли товщина льоду починає збільшуватися, судак залишає всі ці місця, особливо якщо їх розташування знаходиться від основного русла дуже далеко.

У перші дні після появи льоду на водоймі судак більше годується коло дна. У цей період часу ловити його краще всього на живця. Для лову судака найкраще в якості живця може підійти піскар, йорж, окунь.

Установка жерлиць на судака виконується вздовж бровок, на перепадах глибин, над ямами і виходами з них. Перед розміщенням важливо, як можна краще ознайомитися з рельєфом дна, для цього можна скористатися глибиноміром, або ехолотом, за допомогою яких, можна досконально вивчити особливості ділянки дна водойми, на якому планується розставляти жерлиці для лову судака.

Зимовий судак на балансир
Зимовий судак на балансир

Вивчити дно дуже важливо, оскільки саме від того наскільки точно буде виконана розстановка, буде залежати, зловите ви судака чи ні. Тому краще потратьте час на пошуки відповідного місця для лову й надалі завжди будете гарантовано залишатися з хорошим уловом.

У глухозимя судака ловити дуже складно і пов’язано це не тільки з його поганою активністю і великою товщиною льоду. Судак в цей період часу може пройти поруч з жерлиці і повністю її проігнорувати. Активний судак в цей період часу тільки тоді коли погода протягом трьох днів абсолютно стабільна.

Взимку на ловлю судака відправлятися найкраще невеликою компанією, так існує велика ймовірність знайти місце стоянки судака і зловити його ніж це зробити самотужки. А оскільки судак риба зграйна, то найголовніше знайти зграйку, а далі справа техніки.

В кінці зими судак поступово починає виходити на ділянки водойми з рівним дном. Пов’язано це з тим, що світловий день збільшується, починають танути сніги, рівень кисню у воді змінюється і найголовніша причина – підвищується активність дрібної риби, яка є кормом для судака. У цей час судака можна зустріти на мілинах і навіть на поверхні водойми.

У цей час судака найкраще ловити блешнею на відвіс. Найголовніше в даному способі лову це настрій і підготовка рибалки. Перш ніж приступити до блешніння, необхідно опрацювати маршрут руху. Протяжність маршруту може бути найрізноманітнішою, все залежить в першу чергу від фізичної підготовки. Деякі рибалки під час лову судака на прямовисне блешніння проходять по водоймі до 10 кілометрів. Під час руху по заздалегідь запланованим маршрутам обловлювати потрібно абсолютно всі можливі місця, де може перебувати зграйка судака. При виявленні судака необхідно обловлювати вдале місце в радіусі 100 метрів. Як тільки клювання припинилися можна йти, оскільки зграя пішла і не варто сподіватися на те, що вона повернеться, цього не станеться і краще починати рух далі по маршруту.

Зимовий судак на балансир
Зимовий судак на балансир

Ловля прямовисним блешнінням вимагає величезних навичок і умінь від рибалки. Всі виконувані рухи під час лову повинні бути відпрацьовані до автоматизму, снасть необхідно відчувати, не можна допускати, щоб вона мимовільно в воді бовталася, оскільки це може насторожити судака і він просто піде.

Блешня повинна постійно перебувати на висоті приблизно 20 сантиметрів від дна. Піднімати її необхідно плавно без різких рухів. Після того як блешня піднята до найвищої точки, її відпускають назад. Після цього підйом повторюється знову. Під час підйому і опускання важливо не забувати витримувати короткі паузи буквально 10 -15 секунд кожна. Довго затримувати у верхній точці блешню не варто, так як це може злякати судака.

Клювання судака відрізняється важким зависанням або сильним поштовхом, який чути в руку через вудлище. Як тільки це станеться необхідно робити сильну і різку підсічку. Підсічку варто виконувати навіть при самих незначних ударах, краще «промахнутися» ніж проґавити довгоочікуване клювання.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017