Як, де і на що ловити плотву зимою

Плотва взимку. Як, де і на що ловити

Крім окуня і всюдисущого йоржа, третьою за поширеністю і значимістю для зимового рибалки рибою є плотва. Плотва риба примхлива, і це виражається в тому, що бувають ситуації, коли все вказує на те, що клювання повинно бути, а клювання немає. І навпаки: начебто і погода змінилася, вітер змінив напрямок – як раз ті ознаки, які вказують, що можна відсидітися вдома, але плотва раптом починає активно харчуватися і клювати. Крім того, взяти плотву можна як з дна, так і в середніх шарах води, а в періоди найбільш активного клювання, плотва часто клює буквально з-під крижаної кромки.

З огляду на факт всеїдності плотви, стає ясно, що якоїсь певної наживки на цю рибу немає, але найбільш поширеними є такі: мотиль, опариш. Як і більшість наших риб, плотва населяє безліч водойм: її можна зустріти і на великих озерах, на водосховищах, на малих річках. Ну і, природно, плотва може досягати трофейних розмірів, хоча в улові більшості рибалок трапляються екземпляри до 300 грам. Ловля плотви взимку цікава і тим, що до даної риби потрібно підібрати ключик. Це полягає в наступних складових:

  1. Правильно вибрати місце
  2. Підібрати манеру гри блешнею
  3. Підібрати саму блешню
  4. Вибрати наживку
  5. Використання підгодовування

Начебто, все просто і зрозуміло. Але, все це тільки на перший аматорський погляд. Бували випадки, коли двоє рибалок знаходяться в метрі один від одного, один з них тягає пліток «тільки встигай», інший же дивується, чому у нього не клює. Секрет в тому, що навіть різниця в глибині на 20-30 сантиметрів може виявитися визначальним фактором. Наступний момент – гра мормишкою і вибір «кльової» мормишки.  Мормишок тисячі, і теоретично, плотва може проявити інтерес до будь-якої з них. Іноді спрацьовує «крапелька», часом від мурашки »немає відбою,« чортик »непоганий в деяких ситуаціях,« коза »і т.д. Загалом, якщо говорити про плотву, то запас мормишок повинен бути, щоб було з чого вибрати, тут поле для експерименту величезна.

Прикормка для плотви

Почнемо з прикормки без якої, мабуть, не обійтися при лові плотви взимку. Не слід використовувати ароматизатори з різкими запахами, а також у великій кількості. Багато знайомих мені рибалок радять використовувати пшеничну кашу, в основний склад якої додається 200 грам кормового мотиля.

Техніка лову плотви взимку

Мало прив’язати мормишку, її ще потрібно грамотно подати плотві. Способів гри багато, ось лише деякі з них, якими користуюся я:

  1. Опускаємо мормишку на дно, потім повільно піднімаємо її на 2-3см. над дном, робимо паузу, після – знову піднімаємо, і так до висоти в 50-100см. від дна. А от опускаємо мормишку вже граючи кивком, підбираючи і пробуючи різний ритм і амплітуду.
  2. Мормишку опускаємо на дно, після чого робимо відразу 3-5 коротких різких помахів, повертаючи вудильник в попереднє положення, потім піднімаємо мормишку ще вище і знову повторюємо маніпуляції, і так до висоти 50-100 см. У кінці, різко опускаємо мормишку на дно.
  3. Фіксуємо мормишку на певній глибині, наприклад, в 30 см. від дна, і кілька хвилин граємо там, після – міняємо глибину або робимо паузу.

Варіантів маса, головне знайти зграйку, зрозуміти, що сьогодні плотві за смаком, на яку гру блешнею вона відгукується. Цікавий факт, що при однаковій грі, плотва може активно брати на мормишку з мотилем, але ігнорувати безмотилку, і навпаки. Так що, якщо немає клювання – можна поміняти для початку наживку.

Де шукати плотву взимку

Взимку плотва збирається в зграйки, надає перевагу досить спокійним місцям. Її можна знайти і в ямах, і на ділянках водної рослинності і перепаду глибин, коло очерету, біля затоплених корчів, якщо докладніше, то:

По першому льоду – затоки, виходи із заток, заплави, ділянки на водоймі зі слабкою течією або без неї, в декількох метрах від зростаючого з-під води очерету.

В середині зими – оскільки в прибережній зоні концентрація кисню у воді знижується, плотва починає шукати більш глибокі місця, а це різкі перепади глибини, підводні русла, ями та інші глибокі місця, де відсутня течія.

На кінець зими – плотва в цей період починає покидати глибокі ділянки і все частіше зустрічається на тих же місцях, де її успішно ловили по першому льоду.

Але, пам’ятайте, що плотва взимку любить вередувати, тому пошукати її доведеться (ловите на різних глибинах, головне зрозуміти, де вона активна саме сьогодні). Якщо знайшли зграйку (трапляються часті клювання), лунку можна періодично підгодовувати, щоб утримати плотву на місці.

Важливо! Плотва з року в рік буде ловитися на одних і тих же місцях, єдине, що може вплинути на її активність це погодні умови. Тому якщо в минулому році ви вже ловили плотву на конкретній водоймі, то сміливо вирушайте на перевірені місця і клювання буде гарантовано.

Чим ловлять плотву взимку

Ловлять плотву і на мормишку з наживкою і без, на поплавкову снасть. Кожен з цих методів цікавий і захоплюючий, а спіймана плотва на льоду – це задоволення для рибалки. І якщо наловити дрібної плотви не складе труднощів (до речі, плотва – це відмінний живець), то знайти і зловити трофейну плотву взимку – це талант і везіння.

Кивкова вудка, яка складається з невеликої котушки її завдання зберігати запас волосіні. Особливу увагу слід приділити кивку, рекомендується підбирати варіанти, виготовлені з металу або пластику. Довжина підбирається в кожному випадку індивідуально, залежить від маси використовуваної мормишки.

Волосінь використовується мінімального перетину, відзначимо, що підсічена плотва вагою 250-300 грам практично не чинить опір. При виведенні необхідно стежити, щоб волосінь не терлася об нижній край льоду. На вудку можна одночасно встановити мормишку, її прив’язують до краю основної жилки і звичайний гачок (проколотушку), який фіксується вище мормишки на відстані 15-20 см, за допомогою повідця довжиною 10 см.

Також можна використовувати і поплавкову зимову вудку, яка налаштовується також як і в першому випадку, сигналізатором клювання є поплавок, який виготовляється з пінопласту, його вантажопідйомність не повинна перевищувати півтора грама. Зазначу, що оснащенню придбає максимальну чутливість, якщо поплавок після закидання приманки буде занурений під воду на глибину 1-2 см.

Пробуйте і постійно вчіться. Удачі Вам і всього хорошого.

До речі, детальніше про ловлю плотви на мормишку читайте тут.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017