Як, де, на що і коли ловити ротана зимою

Ловля ротана зимою

У статті розповідається про те, як ловити ротана взимку, де він мешкає в цю пору року, які снасті і приманки використовувати для лову.

Багато любителів-рибалок вважають ротана паразитом, ненажерливою ​​і нахабною рибою, яка знищує все живе у водоймі. Так в цьому є частка правди, але все ж це твердження перебільшене. По-перше, далеко не в кожній водоймі цей вид риби може прижитися і досягати пристойного розміру. По-друге, є такі озера і ставки, в яких ротан присутній лише в обмеженій кількості, та й виростає він часом не більше вказівного пальця.

Протягом першого тижня після становлення льоду на водоймах цей вид риби залишається активним. Але в зимову пору року і навіть по останньому льоду ротан ловиться в основному в дрібних екземплярах, та й то не так часто і не скрізь. З настанням першого льоду можна зловити досить велику особина. Часом клювання буває таким активним, що за 2 тижні в водоймі великого ротана просто виловлюють. Після льодоставу ротан вибирає цілком певні і незміні місця. Така поведінка, швидше за все, пояснюється передбачливістю цього виду риб.

Адже справа в тому, що ротани можуть вижити в водоймах, в яких в зимову пору року вода промерзає до самого дна. Для того щоб вижити в таких умовах, ротан не закопується в мул, як багато видів риб, а утворює зграйну кулю з численних особин, які рятуються від замерзання єдиним шаром слизу. Є випадки, коли рибалки вирубували з льоду кулю, що складається з ротанів.

У перші дні після льодоставу ротан стоїть близько берегової зони, де добре розвинена підводна рослинність. Тут вони можуть знайти для себе непоганий корм у вигляді черв’яків і личинок.

Зі збільшенням товщі льоду приблизно до 10 см, цей хижак починає збиратися в зграї, які концентруються на кордонах, де найбільше підводної рослинності, а близько берегових ліній залишаються лише найдрібніші екземпляри.

Коли товщина крижаного покриву досягає більш 15 см, цей вид риби ховається в найглибших місцях.

Пошук ротана

Тактика пошуку ротана, втім, як і окуня, полягає в безперервному свердлінні лунок. Цього хижака зовсім не лякає шум льодоруба, тому можна відразу просвердлити кілька поспіль лунок, не боячись, що ротан злякається і втече геть.

Після свердління потрібно обстежити лунки, на кожну йде не більше 2 хвилин. Якщо зграя ротанів стоїть прямо під однією з лунок, то клювання довго чекати не доведеться. Правда, в основному наживку беруть дрібні особини, а ось великих екземплярів доведеться трохи почекати. Тобто, чим ротан крупніше, тим довше доведеться чекати від нього клювання, адже близько великої риби «дрібниця» не тримається, побоюючись бути тут же з’їденої.

До речі, улов також залежить і від кількості зроблених лунок. З однієї лунки можна зловити не більше 5-6 ротанів. Лунки найкраще робити поруч один з одним, 2-3 метра буде цілком достатньо. Таке розташування пояснюється тим, що цей вид риби «не має ніякого бажання» робити зайві рухи навіть в літню пору, не кажучи вже про зиму.

Снасті для лову ротана

Серед багатьох рибалок-любителів існує така думка, що спіймати ротана – це найпростіша справа. Але ж насправді наловити кілька кілограмів цієї риби не менш складно, ніж, наприклад, зловити ящик окунів. У лові ротана є кілька своїх невеликих тонкощів. По-перше, рибалці доводиться робити величезну кількість лунок. По-друге, улов практично повністю залежить від обраної снасті. Мабуть, найкращим варіантом є зимова вертикальна блешня, що дає при лові сильні коливання, які непогано залучають ротана. На дрібні блешні ротан не звертає ніякої уваги.

Колір і форма снасті великого значення не має. Блешні для лову цієї риби оснащуються упаяними, одинарними гачками, але вони підходять для великих екземплярів. Адже справа в тому, що ця риба хапає свою приманку не з жадібністю, а глибоко, повністю її захоплюючи. Досить часто ротан спочатку просто «відкушує» приманку і тільки потім може її схопити.

На гачок можна насадити невеликий шматочок свіжої яловичини, печінки або свіжого свинячого сала, адже ротан безпомилково відчуває запах м’яса. Насадку потрібно міняти кожні 20-25 хвилин, інакше вона стане просто нецікавою і непривабливою для риби. Чудовою принадою послужить і м’ясо самого ротана.

Трофейний ротан
Трофейний ротан

Після того, як закінчиться першолоьдний жор, ротана можна ловити всю зиму. Тільки тут уже потрібно використовувати трохи іншу снасть: блешня, що має величину не більше 2 мм, волосінь – 0,08-0,10 мм, мотиль на гачку.

Прикормлюємо ротана

Прикормка актуальна лише при лові великих екземплярів. Найкращим підгодовуванням вважається дрібно порізане м’ясо самого ротана. З такою підгодівлею улов точно забезпечений, так як цей вид риби діє на неї негайно.

Техніка лову на ротана

Приманку потрібно опустити на дно, а потім повільно її піднімати на 5 см. Потім варто перечекати кілька секунд, і робити те ж саме, тільки піднімати приманку трохи вище і т.д.

Клювання можна помітити по тремтінню або розгойдуванню кивка. Кивок потрібно використовувати при такому лову завжди, так як деякі клювання просто можна не відчути рукою. Не варто забувати про підсікання, головне вчасно його зробити. У деяких випадках після клювання воно повинна бути блискавичним, в інших випадках потрібно трохи почекати.

Зимова ловля ротана – це дуже цікаве і захоплююче заняття. Адже спочатку потрібно знайти його, правильно підібрати приманку, навчиться правильного підсікання і т.д.

Швидше за все, більшість людей до сих пір не знають про те, що ротан в деякому сенсі слова є делікатесом. До того ж в ньому немає дрібних кісток, чистити його дуже просто, так як луска дуже легко і швидко знімається. У смаженому вигляді ротан набагато смачніше і «солодше» карася. Не менш смачна ця рибка в сушеному вигляді.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017