Як і де ловити карася зимою

Ловля карася зимою – вибір місця лову, приманок і снастей

Карась не є типовою для зимової риболовлі рибою. Зазвичай взимку ловлять плотву, окуня або підлящика. Але в слабо проточних водах, особливо у відлигу можна знайти так само і цю рибу. Вони – поширені мешканці цих водойм.

Не рекомендується риболовлею займатися з настанням морозів, оскільки карасі малорухливі риби. А значить – в холодних водах харчуються неактивно.

Місце ловлі карася

При риболовлі спочатку вибирають зручне і відповідне місце. Оскільки карась взимку малоактивний, то його шукати в глибоких водоймах марна справа. Місце проживання риб потрібно шукати на глибині з 1 до 3 метрів – уздовж берегів водойми. Визначити його точне місцезнаходження за зовнішніми ознаками досить важко. Адже карасі непередбачувані. Значить треба звернути увагу на нерівність донного рельєфу, або якого-небудь підводного джерела. А найкраще порибалити у залишків водної рослинності. Так, коли лід тільки схопився, карасі люблять стояти біля берега, а це означає, що вам достатньо буде просвердлити в хаотичному, або бажано шаховому порядку лунки і таким чином перевірити наявність риби в цьому місці.

Хороший улов карася зимою
Хороший улов карася зимою

Якщо ж ваша рибалка проходить вже в самому розпалі зими і морози беруть своє, то знайте, що карасі люблять ховатися в мул і пісок, а це означає, що вони будуть на дні тої водойми, де ви ловите рибу.

А якщо вдалося де-небудь знайти сімейство карасів, то з імовірністю на 100% риболовля в тому місці буде вдалою.

Снасті для лову карася взимку

Зазвичай для ловлі карася використовують снасті з кивком на мормишку, довжиною не більше 20 см, або оснащені гачком і грузилом – поплавочні вудки. В якості насадки можуть бути як черв’яки, так і мотиль. А в оснащенні перевагу віддайте мормишці темного кольору невеликого розміру і з впаяним гачком, гачки повинні бути дуже тонкими і мати не велику борідку. Відомо, що карасі мешкають в мулах дна водойми. Тому, при застосуванні поплавцевих вудок насадку бажано періодично відривати від мулистого дна, щоб вона не загрузла в бруд. Вудки в цей період використовувати краще не більше 30 см, а волосінь для лову на карася повинна бути прозорою і дуже тонкою.

Ловля карася зимою на поплавочну снасть
Ловля карася зимою на поплавочну снасть

Приманки для карася

При лові з приманкою виконуються незначні коливання, з короткими паузами. Потрібно враховувати, що клювання відбувається з початку руху приманки після паузи. Буває так само безпосередньо в момент паузи. Тоді можна збільшити періодичність і тривалість пауз.

Найбільше для лову карася взимку підходять мормишки форми крапельки або дробинки з непомітним покриттям. А під час активного руху риб найбільш уловистими стають приманки з червоним забарвленням. Пам’ятайте, що такі блешні повинні бути маленького розміру. А клювання найчастіше відбувається в той момент, коли ви перестаєте грати блешнею, головне його не пропустити і встигнути відчути, що пора підсікати довгоочікуваного карасика.

Ловля карася зимою на мормишку
Ловля карася зимою на мормишку

Карась риба не активна і іноді доводиться її дуже довго чекати, а яке буває розчарування, коли підсікаючи рибу, вона зривається з гачка. З карасем таке відбувається не рідко так як у нього дуже тонкі губи, і якщо ви слабо підсікли або забарилися з підсікання, провал забезпечений.

Взагалі, є багато різних наживок для риболовлі, головне зрозуміти, де і що краще використовувати. Адже знаючи всі приманки, снасті і засоби для лову карася, це ще не означає, що кожного чекає успіх. Тут потрібна стійкість і потрібно терпіння. Головне пам’ятати, що рибалка завжди повинна приносити лише задоволення.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017