Як ловити ляща на коромисло зимою

Ловля ляща на коромисло взимку

За законом природи після осені настає зима, і всі водойми занурюються під товщу льоду. Для любителів зимової риболовлі на ляща настає самий довгоочікуваний час. Багатьом рибалкам це заняття в суворий час року приносить величезне задоволення.

Поради перед походом на ляща взимку

Здається, зовсім недавно рибалити можна було ще з берега, але пониження температури говорить про те, що скоро на річці з’явиться лід, для рибалок це міжсезоння найважча пора року. Толстого льоду ще немає, але і з берега вже не порибалиш. Як тільки товщина льоду стає допустимою – рибалки виходять на лід. Якщо подивитися з боку їх можна порівняти зі зграєю пінгвінів.

Найголовніше в цей час пам’ятати про безпеку поводження на льоду та дотримуватися деяких правил. Ось деякі ці правила: якщо шар льоду не досить товстий необхідно покинути цю ділянку ковзаючими кроками, не відриваючи ніг від поверхні, на незміцнілий лід варто виходити парами на відстані декількох метрів, використовувати пешню для пробивання льоду. Необхідно пам’ятати, що на льоду небажано перебувати одному.

Збираючись на зимову рибалку, бувалі рибалки беруть із собою все найнеобхідніше зимове спорядження, а саме теплу куртку, шапку, штани, черевики, термобілизну, намет і ящик для зимової риболовлі, льодоруб і багато іншого. Необхідно взяти з собою тепле пиття, краще чай. Лікарі не рекомендують на льоду зігріватися спиртними напоями. Так само снасті для риболовлі.

Коромисла для ловлі ляща
Коромисла для ловлі ляща

Особливе місце для лову ляща займає «коромисло». Коромисло використовують для лову на великих глибинах, де дно мулисте, оскільки мормишка і грузило тонуть в мулі. Його використовують не тільки для лову лящів, на нього охоче клюють і інші риби. На цю снасть ловляться в основному великі риби. При однаковому принципі дії існує величезна кількість різновидів цієї оснастки, які практично нічим не відрізняються один від одного. У домашніх умовах коромисло на ляща зможе зробити навіть самий початківець рибалка. Його конструкція дуже проста і зручна як у виготовленні, так і у використанні.

Як зробити коромисло на ляща?

Існують декілька варіантів виготовлення коромисел. Але принцип залишається практично завжди однаковий.

На самому початку виготовлення цієї снасті беруться залишки якогось жорсткого, але тонкого дроту, довжиною десь 60-100 міліметрів. Також замість дроту деякі рибалки використовують металізовані повідці. Базу для майбутньої приманки можна зробити в декількох формах: вигнути у формі коромисла, або залишити прямим (підходить, у випадку, якщо замість дроту ви використовуєте металізований поводок). Після того як визначилися з формою простягаємо волосінь по всій її довжині закріплюючи з обох сторін дроту гумовим стопором. Ось тут і є відмінності (див. фото нижче):

  1. Деякі рибалки не використовують кембрики (замість них служать загнуті краї у формі кілець);
  2. Існує варіант, коли використовуються тонкі кембрики, розташовані лише по краю і 1 в середині;
  3. 1 цілий кембрик, або 2 довгих кембрика-половинки з двох сторін натягнутих повністю на “дуги коромисла”.

    Снасть коромисло
    Снасть коромисло

Краще використовувати волосінь, довжина якої становить 20 сантиметрів, але можна і довше. Головне, щоб волосінь могла, хоч і не так вільно але переміщатися від одного краю до іншого. Це необхідно для того, щоб лящ у разі різкого клювання – не злякався і не зійшов. Потім до неї з двох кінців прив’язуємо гачки.

За допомогою коромисла можна використовувати різну наживку, наприклад на один гачок насаджуємо горох (кукурудзу) або тісто, а на іншій черв’яка або мотиля. При такому асортименті наживки можна буде без зусиль дізнатися, на що сьогодні буде клювати лящ. При виготовленні коромисла довжина може бути будь-яка на розсуд рибака, так само як і гачки використовуються різні. Але краще всього використовувати більш дрібні гачки.

Улов ляща на коромисло зимою
Улов ляща на коромисло зимою

Коромисло кріпитися до основної волосіні і за допомогою смужки свинцю, яку затискають навколо дроту, або магазинного грузила – оливки.

Поплавок також знадобитися для лову на коромисло. Чим важче снасть, тим краще її буде використовувати на великій глибині і течії, так як дна вона досягне швидше, і не буде зноситися течією. Під час лову в спокійній і тихій воді, коромисло має бути легше і майже не діставати до дна, для того щоб поплавець міг спливти при незначному русі гачка з наживкою.

Варто сказати, що на таку снасть ловлять не тільки в зимовий період часу, але і в літній, принцип лову при цьому не змінюється.

Купуйте снасті для зимової рибалка в нашому Інтернет магазині.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017