Як ловити ляща зимою на поплавок

Зимова ловля ляща на поплавок

Вищий пілотаж в світі зимової риболовлі – це половити ляща з льоду. Ляща і по відкритій воді не так-то просто взяти, що вже говорити про зимову ловлю, коли риба до середини і в кінці зими відчуває кисневе голодування і клювання її мляве.

Звичайно ж, натаскати підлящиків і пліток взимку з льоду можна, але якщо мова йде про ловлю великого ляща в не одиничному екземплярі, тут потрібна деяка вправність і знання, про що я в простій і доступній формі і розповім. Відразу звертаю увагу, що дана стаття – це всього лише деяке введення в більшу тему по рибалці на ляща взимку, так як тільки практика і постійне вдосконалення зможуть зробити з рибалки-любителя, справжнього лящатника.

Взимку ляща ловлять як на течії, так і в стоячій воді, при цьому використовується безліч снастей, наприклад: мормишечна снасть, мормишка з поплавком, стандартна поплавкова снасть, комбінована снасть, деякі спеціальні снасті для лову на течії. Ми в доступній формі розглянемо, як ловити ляща на зимовий поплавок на ділянці без течії.

Насамперед, потрібно чітко розуміти, що лящ рідко коли йде з уподобаних ям, тому і шукати його потрібно на точках, де раніше відзначалися клювання цієї риби. Найчастіше – це ями, різкі звали, буває, що він виходить на відносно рівні ділянки на значних глибинах, але надає перевагу, все ж, ділянкам, де дно не зовсім рівне, де є незначні перепади глибин, а загальна глибина становить 5-10 метрів и більше.

Отже місце знайдено, що далі. Слід зазначити, що лящ дуже вибаглива риба, до того ж ще й з підвищеною обережністю до всього і вся. Тому, знайдене місце потрібно належним чином підготувати. Підготовка в більшості випадків полягає в пригодовуванні лунок, причому це потрібно робити регулярно, щоб у риби вироблялося своєрідне звикання до цього процесу, ну і друге – необхідно забезпечити тишу. Друга умова досягається установкою намету, хтось вибудовує зі снігу різні споруди і т.д. Сенс в тому, щоб максимально виключити сторонні звуки, які лящ вловлює з глибини. Відповідно, і сама риболовля ведеться в абсолютній тиші.

Тепер пару слів про снасті. Це вудильник (мені зручні вудки довжиною не більше 30-40 см.). Котушка з запасом волосіні не менше 20 метрів, волосінь я ставлю не товще 0.15мм., хоча і обриви трапляються, але якщо поставити більш товсту ліску, можливо лящеві це і не сподобається, гачки і (або) мормишки, важки, поплавок. Розмір гачка визначається досвідченим шляхом, майте на увазі, що взимку риба більш обережна, млява, полохлива, тому гачки занадто великих розмірів тут будуть недоречні. Іноді замість гачка, я підвішую мормишку (часом, ставлю і гачок, і мормишку, на відстані приблизно в 10-20 см. один від одного). Вантаж ставлю за правилом: ближче до гачків найменші, і на відстані один від одного в 3-5 см., щоб при легкому підйомі лящем гачка і першого вантажу, поплавок відразу відреагував, а риба не відчула опір. Першу дробинку закріплюю не вище 7-10 см. від гачка. На практиці, достатньо всього 2-3 дробинок, а можна і взагалі обійтися одним важком.

Самі вудки найкраще встановити на підставки, які можна зробити або з снігу, або з будь-якого іншого матеріалу (пластик, метал і т.д.). Якщо снасть тримати в руках, лящ може відчути коливання, і це його може насторожити. Але, при відсутності клювання, іноді можна і пограти снастю (як при лові окуня, наприклад).

Тепер про те, як відвантажити поплавок: іноді я його виводжу на поверхню води, іноді відразу притоплюю. Все залежить від температури навколишнього середовища. Якщо лунка підмерзає (а таке буває, якщо місце не повністю ізольовано від навколишнього середовища), то поплавець краще притопити, в іншому випадку – все залежить від Ваших переваг, як Вам зручніше. Але і тут є правило: чим меншу вагу буде мати снасть, тим вона більш чутлива і менше насторожить ляща. Так що, шукайте «золоту» середину.

Під час риболовлі, навіть якщо немає клювання, не забувайте регулярно підгодовувати ляща. В якості підгодовування підійде звичайне магазинне підгодовування для ляща, але в ноього бажано додати кормового мотиля. Щільність кулі розраховуйте таким чином, щоб вона міг «доставити» мотиля на дно, і не розлетілася при опусканні в товщі води. В принципі, і такий варіант має місце бути, але я віддаю перевагу більш щільним кулям.

До речі, підняти температуру в імпровізованому житлі рибалка може за допомогою звичайних свічок, щоб виконувати всі заходи безпеки. А так як ляща ловлять і вночі і вдень, то про вибір одягу і джерела тепла слід подумати заздалегідь, це окрема тема.

Клює лящ взимку по-різному. Іноді топить поплавець, іноді веде його в бік, часом, як і влітку, піднімає його і кладе. А буває і так, що трохи підніме і застигає в такому положенні, навіть не завжди вдається відстежити цей момент. Допомагає кивок, який в тандемі з поплавком сигналізує про клювання.

Виводити ляща потрібно акуратно, без суєти, не шуміти. Чергове правило: нехай краще лящ зірветься, але Ви спокійно продовжите риболовлю, ніж підняти шум і на цьому «закінчити» процес лову.

Зрозуміло, що в статті я лише в загальних рисах торкнувся техніки поплавкової ловлі ляща взимку. Але, якщо у Вас є бажання спробувати свої сили в цій справі, головне – почати. Досвід з часом прийде і все вийде.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017