Як ловити рибу зимою на балду

Як ловити рибу на балду – конструкція і техніка лову

Як відомо, рибалити можна в будь-яку погоду і в будь-який час року. На річці або в стоячій водоймі можна ловити рибу на Балду. Стояча вода необхідна для того, щоб приманка опускалася у воді практично перпендикулярно до дна. До того ж дно повинно бути чистим і бажано піщаним, але допускається невелика кількість мулу і рослинності. Це потрібно для того щоб риба могла бачити як грають приманки і гачок.

Що таке балда і з чого вона складається?

Балда – це досить-таки популярна, а головне проста у виготовленні приманка, з незрозумілою “грою” у воді (в силу цього і отримала таку назву – “пливе від балди”), що складається з вільно прив’язаного тіла і декількох гачків, які в сукупності нагадують маленького рачка, жучка, або іншого водного мешканця.

В основному на цю приманку рибалять на першому льоду, і застосовується вона для лову окуня (хоча деколи інші види риб теж попадаються). У зимовий період бувають моменти, коли риба починає активно клювати, тому її можна використовувати і в самий розпал зими.

Балда. Ловить рибу на раз, два,три
Балда. Ловить рибу на раз, два,три

Вона складається з трьох наступних елементів:

  1. Перший елемент – це тіло. Воно складається з петлі і двох гачків, на гачки можна насадити намистинки або бісер різних кольорів;
  2. Другий елемент – це огрузка, необхідно правильно розташувати грузило по центру, щоб гра такої конструкції не злякала рибу. Грузило, виливають в основному зі свинцю, зумовлено це невеликою вартістю і легко доступністю для рибалок, а також з вольфраму, за допомогою нього можна збільшити масу і зменшити розміри.
  3. Третій елемент – це кивок і вудка, при лові на цю мормишку найкраще використовувати велику котушку.

Ловля на Балду

Техніка лову на Балду дуже проста, коли вона знаходиться у воді, необхідно підкинути приманку вгору на відстань до одного метра тим самим даючи можливість їй вільно впасти на дно, при цьому піднімається мул з дна і створює хмару пилу й каламуті, що теж привертає увагу риби . В основному приманку підкидають на 30 – 50 сантиметрів. Якщо глибина невелика достатньо підкинути на 5 -10 сантиметрів і витримати тривалу паузу. При відсутності клювання час між підкиданнями краще збільшити, так як це теж провокує рибу на клювання. У товщі води, гачки продовжують ворушитися і приманюють рибу.

Також на волосінь вище основної приманки можна підвісити додатковий гачок приблизно на 10 сантиметрів, який буде вільно рухатися по волосіні. Це доповнення допоможе поліпшити ловлю в місцях з мулистим дном, так як основна принада буде непомітна на дні, а додатковий гачок риба побачить. Його використовують як для натуральної, так і для штучної насадки, що дає можливість залучити рибу на запах. Також замість додаткового гачка можна використовувати мушки, мікроблешні, блешні і інші приманки.

Балда. Відмінна снасть для зимової рибалки
Балда. Відмінна снасть для зимової рибалки

Балда вважається пошуковою блешнею, тому рибалки з нею пересуваються в пошуках кращих місць для кльову. Для того щоб знайти місце де буде клювання іноді доводиться пройти не один кілометр. Це дуже трудомісткий процес, але він того вартий. Коли знаходиш місце – втому як рукою знімає.

Кожен рибалка використовує свій спосіб при лові на Балду. Найперше, що потрібно зробити – це визначити дно. Слідом підкидаємо приманку і чекаємо кілька секунд, потім знову повторюємо підкидання. Якщо окунь буде під лункою, то клювання почнеться під час паузи, але якщо ж він знаходиться в середніх шарах води, то варто невеликим помахуванням підніматися вгору роблячи при цьому паузи, таким чином, клювання теж може розпочатися. На додатковий гачок можна насадити опариша або мотиля, при цьому необхідно стежити за рівновагою, бо при її втраті мормишка перестане грати.

Ловля риби на балду
Ловля риби на балду

Якщо помітні навіть невеликі клювання відразу ж потрібно підсікати. При наступній проводці конструкцію потрібно опускати повільно, можна навіть похитувати її. Найголовніше на риболовлю варто взяти кілька видів мормишок, оскільки дана приманка вважається дуже привабливою для риб навіть великих розмірів, а попавшись, вони моментально можуть обірвати мормишку і як наслідок її потрібно буде замінити.

Кожен рибалка має свій спосіб лову на Балду, який він виробляє роками.

Купуйте снасті для зимової рибалки за вигідними цінами в Інтернет магазині Давай на Рибалку.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017