Як ловити йоржа зимою

Ловля йоржа взимку

У статті розказано як правильно ловити йоржа взимку, які використовуються для його лову снасті і приманки.

Ловля йоржа взимку починається практично відразу, після того як на водоймі утвориться лід. Клювання триває до тих пір, поки не з’являться великі закраїни.

З настанням глухого сезону, який зазвичай починається в останніх числах лютого, і продовжаться до перших чисел березня, клювання риби практично припиняється. Однак це не відноситься до йоржа, оскільки він продовжує з тією ж активністю, що і завжди успішно ловитися.

Багато хто вважає, що йоржа взимку ловити дуже легко. Але варто зазначити, що це зовсім не так і для того щоб його зловити, необхідно як слід підготуватися. Йорж дуже жадібний і завжди намагається якомога швидше проковтнути запропоновану йому приманку, часом він навіть не розбирається, що саме він проковтує. Крім цього його абсолютно не хвилює товщина волосіні і розмір гачка, на якому знаходиться приманка.

Йорж з величезним задоволенням ласує шматочками хробака або мотилем. Для лову крупного йоржа на гачок можна насадити відразу три, а краще чотири мотиля, а ось для лову дрібного йоржа досить насадити на гачок всього один мотиль. Причому розмір самого гачка великого значення не має, звичайно, в межах розумного.

Хоча йорж вважається не вибагливою рибою, снасть для його лову все одно рекомендується підбирати відповідально.

Волосінь для його лову рекомендується використовувати діаметром до 0,15 міліметрів, що стосується гачків, то найкраще підійдуть № 2,5 або №3.

Якщо ловля йоржа планується здійснюватися на мормишку, найкраще використовувати середню, оскільки вона дуже швидко тоне.

Насадку варто опускати на саме дно, оскільки тільки там його можна зловити. До поверхні йорж не піднімається, ні за яких умов.

Ловля йоржа взимку
Ловля йоржа взимку

По першому льоду і в кінці зими йоржа найкраще ловити на мілких ділянках водойми, а ось в середині зими йорж добре ловиться тільки на глибині.

При ловлі на мормишку її необхідно повністю опустити на дно, після чого підняти приблизно на два три сантиметри від поверхні дна і знову опустити на дно і так продовжувати до того моменту поки йорж не схопить приманку.

Виконувати проводку необхідно повільно. Клювання йоржа добре помітне, оскільки після того як йорж схопить запропоновану йому приманку поплавок відразу стрімко йде під воду, а кивок сильно прогинається вниз.

Підсічку необхідно виконувати відразу після клювання, якщо підсічка виконана буде не відразу, йорж може заковтнути дуже глибоко мормишку і її буде дуже складно дістати з пащі риби. У тому випадку якщо все-таки йорж глибоко заковтнув гачок, дістати його можна буде, тільки натиснувши сильно на зябра риби, що змусить її відкрити широко рот.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017