Як ловити ляща зимою на донку

Лящ на донку взимку

У статті наводиться опис зимової ловлі ляща на донні снасті.

Аматорів і професіоналів в лові ляща взимку, напевно, найбільше. Але риба ця хитра і обережна, особливо в середині зими в пору відомої «глухої зими». Поплавочники і мормишечники, не так давно ловили лящів весело і багато, сидячи в комфорті в наметах, тепер нерідко нудьгують. У стоячій воді водосховищ і великих озер, де і відбувалася ця добутлива ловля, тепер мало кисню. І риба йде в місця з течією, ближче до фарватеру великих річок і водосховищ, де поплавкові снасті і легкі блешні не здатні повноцінно ловити ляща. Така ж ситуація і з годівницями. Висипане на дно підгодовування з годівниць буде тут же вимиватися течією.

На течії річки або у фарватеру водосховища цілком підійдуть донні снасті, аналогічні снастям для літньої риболовлі, але в більш мініатюрному виконанні. При чому любителі блешні також можуть використовувати звичне оснащення, тільки блешні будуть потрібні набагато важчі і, швидше за все, у варіанті «гірлянди» або тандему, де важка обманка послужить вантажем, а підв’язана вище легка приманка з набору працюючих в стоячій воді, вже буде ловити в якості повноцінної блешні.

Але при цьому нижня блешня-вантаж не обов’язково є лише вантажем. При деяких умовах і обраній спеціальній наживці можуть трапитися клювання і на велику приманку. Для цього використовуються заготовлені восени черви, які насаджуються великою «мочкою» на гачок нижньої блешні. Клюнути на таку привабливу «мочку» можуть не тільки лящ, густера і ближче до весни – язь, але і хижі риби цілком здатні атакувати блешню з хробаками. Це – судак і рідше щука. А якщо лов відбувається в сутінках і вночі, то є ймовірність клювань похмурого нічного хижака – миня. На верхню мормишку чіпляються кілька личинок мотиля або насаджується один мотиль півкільцем.

Але повернемося до ляща. Для його лову на мормишку потрібно кілька поміняти принцип гри приманкою. Тобто звичайні плавні рухи з підйомами і опусканнями на дно, коли найчастіше і бере лящ, тут не цілком годяться через вплив сильної течії. Більше підійде спосіб «потяжки», коли блешня скидається вниз за течією невеликими підйомами, а потім підтягується назад широким рухом руки.

Для подібного способу необхідно ставити приманку по вазі здатну торкатися дна, лягати на нього і скидатися вниз при кидку вудильником. Тобто блешня повинна бути дещо легше, ніж, здавалося б, треба для ладу снасті, коли приманка нерухомо лежить на дні, не реагуючи на будь-які посилення струменів течії. Замість металевої блешні зі свинцю, олова або вольфраму, підв’язаної вище, можна використовувати яскраві червоні, зелені або білі приманки з полістиролу або мормишки  які світяться, особливо якщо лов відбувається на великій глибині. Ці блешні можна ставити не на основній волосіні, а на довгому повідку, що ще більше наближає снасть до донки.

Прикормка в такій риболовлі здійснюється простим дідівським способом, коли вище за течією в лунці вішали коло дна мішок з рединки з кашею, зерном і хлібними сухарями. Зараз годівниці більш сучасні. Найкраще себе зарекомендували металеві годівниці-циліндри з просвердленими отворами і свинцевим денцем, опущені на дно на міцному капроновому шнурі. Як підгодовування можна використовувати готову зимову підгодівлю для лову ляща з додаванням для в’язкості вівсяної каші «Геркулеса» і, звичайно, мотиля, який буде повільно вимиватися разом з підгодівлею.

Зимова годівниця
Зимова годівниця

Не менш результативними є донки, які нагадують річні фідерні оснащення, а точніше виконані з елементів фідера, якими є годівниці, які найбільше підходять для лову на сильній течії. Вудильники краще використовувати з вершинками з вініпласту, тобто саморобні і міцніші. Кивки також повинні бути міцними і жорсткими, виготовленими з плоскої пружини або товстого пластика. Для оснащення повідками можна застосовувати фідерні симетричні, асиметричні петлі, та й звичайний протизакручувач з пластикових трубочок так само добре працюють на сильній течії, як і патерностер Гарднера та інші петлі.

Для сильної течії потрібні важкі годівниці не менше 100 грамів вагою. Підгодівля лунки проводиться зимовим підгодовуванням для ляща з вівсяною, пшоняною кашею і горохом, вивареним до стану густого пюре. У підгодовування необхідно додавати дрібного мотиля.

На повідках ставляться звичайні літні фідерні гачки, але кінцевим може бути мормишка з мочкою черв’яків або мотиля. Ця мормишка здатна стати об’єктом атаки хижака – судака або окуня.

Для лову ляща не підійдуть бури з діаметром лунки 100 або навіть 140 мм. Лящовий бур повинен бути здатний пробурювати лунки не менше 180 мм діаметром. І тоді не буде випадків, коли з лунки дістається багром лише голова великого ляща …

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017