Як ловити окуня зимою

Окунь взимку

Не загорами зима, а значить, можна буде нарешті вибратися на лід і насолодитися усіма принадами лову з льоду. Особливо цікаво по першому льоду ловити окуня.

Цьому є багато причин, але як мені здається з основних можна відзначити наступні:

  1. Окунь відмінно клює
  2. Окунь є практично у всіх водоймах країни
  3. За першим льодом, щоб зловити окуня, не потрібно якоїсь спеціальної техніки гри
  4. Окунь має відмінний смак в смаженому вигляді і юшці

Мені складно сказати за всіх, але по першому льоду саме окунь є предметом мого полювання, саме за цією рибою я збираюся (заздалегідь, ще по відкритій воді розвідавши цікаві місця) на лід. Природно, перший лід готує рибалці чимало сюрпризів. Так, риба в цей час активна, мало ляклива, а вода насичена киснем. У той же час, маса личинок та інших мікроорганізмів заривається в мул або ховаються в поки ще міцних стеблах, так що рибі їх складно дістати. І тут з’являєтеся Ви, підкидаєте свіжого мотиля або блешню. Природно, наживка або блешня не залишаться непоміченими.

Крім окуня по першому льоду можна наловити плотви, підлящика, ляща, щуки. Причому клювання всіх перерахованих вище представників, буде досить активним і мало залежати від техніки гри і навичок рибалки.

У міру того, як в воді кисню буде все менше, рибалка стане складніше, і ось як раз на цьому етапі знадобиться проявити всі свої знання і майстерність, щоб залишитися з рибою. Наприклад, зловити окуня в січні вже не так просто. Доводиться витрушувати його, заманювати, використовуючи з десяток різних блешень і прийомів гри. Часто буває і так, що окунь точно стоїть, але не клює. І що б не робив рибалка – результат буде таким самим: порожній садок. Це зима, і розгадати всі її секрети не так-то й просто, хоча і написано про це вже досить багато. Практика показує, що не все, що написано професіоналами, буде працювати на звичайній водоймі, крім того, в різних регіонах риба клює по-різному. Та багато чого ще можна сказати.

Раз вже ми заговорили про зимового окуня, слід зазначити, що ловлять його найчастіше на мормишку, потім йде окунева зимова блешня і балансир, поплавкова снасть, ну і екзотика – ловля окуня на живця. Встановлюючи снасть на живця, пам’ятайте, що на ласощі може зазіхнути щука або судак.

Із загального, що об’єднує всі ці снасті, можна назвати волосінь. Я ловлю окуня взимку на волосінь не більше 0,1 мм. Цього достатньо, хоча і на більш товсту ліску в ряді випадків можна успішно рибалити. Блешні – тут вибір тільки за Вами і … за рибою – потрібно експериментувати. Іноді окунь нормально їсть мормишку крапельку, іноді їсть мурашки, а часом клює на чортика або на інші модифікації.

Вудильник може бути будь-яким, головне, щоб Вам було зручно. Єдине, якщо Ви ловите на блешню, зручніше взяти вудку близько 40-50 см., і встановити пружинний кивок (умова не обов’язкова, але значно полегшує життя рибалці). Вкрай бажано до мормишки і блешні додати кілька вовняних червоних ниток – окуню це подобається. Кивки можуть бути і металевими і лавсановими. Головна вимога до кивків, щоб вони регулювалися по довжині і не «дубіли» на морозі.

Шукати окуня починають, як правило, коло дна, але не забувайте, що іноді його скупчення можна спостерігати буквально під льодом, мабуть там він збирає личинок які прикріпилися до льоду і іншу живність.

Мормишки на окуня
Мормишки на окуня

На мормишку я ловлю так: опускаю мормишку на дно, приблизно з 10-20 секунд просто постукую блешнею по дну, після чого піднімають її над дном на 1-3 сантиметри і починаю грати (амплітуда гри підбирається експериментальним шляхом), потім піднімаю мормишку ще на 20-30 сантиметрів – граю. Якщо клювання немає, опускаю мормишку на дно, і все повторюю заново. Перед риболовлею бажано відразу ж зробити з п’ят лунок і половити в них по черзі. Тільки після цього, можна перейти на нове місце і продовжувати риболовлю.

Цікава ловля окуня і на блешню з балансиром. Окунь може схопити блешню як на підйомі, так і на падінні. Іноді клювання відчувається, як різкий удар в руку, часом просто відчувається тяжкість. Сильно підсікати окуня не варто, так як у нього слабкі губи, і трофей може просто зійти з-за ваших активних дій. Якщо з лунки спійманий один окунь, значить десь поруч стоїть зграйка і це місце потрібно обловити. Взимку в цьому відношенні перед рибалкою розкриті всі карти, так як по льоду можна дістатися до самого цікавого місця.

Про поплавкову ловлю окуня багато не скажеш, так як вона мало чим відрізняється взагалі від зимової поплавкової вудки. Потрібно пам’ятати, що при відсутності клювання на поплавок, снастю можна пограти, як блешнею – рух провокує окуня на атаку. З наживки для поплавкової вудки найкраще використовувати хробака або мотиля. В даний час не так багато рибалок, хто ловить окуня взимку на поплавок, найчастіше він попадається випадково при лові інших видів риб.

І головне, окуня потрібно шукати. Якщо Ви зробили кілька лунок, половили в кожній і клювання немає, щоб більш ефективно використовувати час, краще перейти на нове місце і половити там. Зимовий день короткий, тому окунева рибалка передбачає часте переміщення і безліч лунок. Вистачило б сил …

Пробуйте, всього Вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017