Як ловити плотву зимою на мормишку

Зимова ловля плотви на мормишку

У статті розказано про те, як правильно вибрати зимову вудку для ловлі плотви. На що слід звернути увагу при виборі. Як вибрати блешню для лову плотви безнасадочним способом. Як підвищити привабливість мормишки.

Зимова ловля плотви від літньої відрізняється істотно. Успіх риболовлі взимку залежати буде від мобільності, тобто чим більше рибалка пройде по льоду і обловить лунок, тим улов буде кращим. Затримуватися на одному місці, якщо відсутні більше п’яти хвилин клювання, не слід.

Найкраще плотва ловиться по першому льоду, саме в цей період вона активно переміщається по водоймі в пошуках їжі. За першим льодом головне знайти стоянку плітки, якщо це вдасться можна з однієї лунки отримати хороший улов. Однак під час лову не потрібно забувати про підгодовування, до складу якого обов’язково повинен входити кормовий мотиль.

Вибираємо снасть для ловлі плотви взимку

Особлива увага приділяється вудильнику (вудці). Сьогодні вибір зимових вудок представлений в багатому асортименті, кожен з варіантів відрізняється своїми перевагами і особливостями. Вибір снасті залежить від того, як планується ловити плотву (з насадкою, без насадки).

Для безнасадочного лову до вибору вудки підхід особливий. Вудильник повинен бути легким, зручно лежати в руці. Тільки з такою вудкою вдасться виконувати посмикування приманки з максимально високою частотою коливань. Для ловлі плотви з насадкою підійдуть будь-які варіанти зимових вудок.

Найбільшим попитом користуються моделі з діаметром барабана 55 мм, для безнасадочної ловлі рекомендується підбирати снасть з найменшим діаметром барабана або зовсім без нього. Відзначимо, що багато рибалок, особливо професіонали, використовують вудки з мотовилом, перевага яких перед барабанними полягає в меншій вазі.

Тепер кілька слів про хлистик. Почнемо з того, що клювання плотви обережне і легке, виконання різкої підсічки, як, наприклад, при лові судака, не потрібно, тому вибираючи хлистик, рекомендується зупинитися на м’яких варіантах. Довжина визначається в залежності від способу лову, для безнасадочної снасті досить хлистика довжиною 12 см. При ловлі з приманкою хлистик повинен бути довшим (15-18 см).

З снастю розібралися, тепер як її правильно оснастити. Отже, економити на волосіні не потрібно. В якості основної використовуємо варіанти діаметром максимум 0,15мм, якщо активність плотви слабка тоді 0,12мм. і менше. До основи волосіні прив’язується мормишка, які варіанти кращі поговоримо нижче.

У зимовій снасті кожен окремий конструктивний елемент важливий, але, незважаючи на це до кивка слід поставитися серйозніше всього. Клювання плотви трохи сильніше ніж клювання зимового ляща, для останнього підбираються кивки довжиною до 25 см. А як правильно визначити оптимальну довжину кивка для лову плотви? Тільки шляхом експерименту. Важливо, щоб кивок легко пружинив під вагою використовуваної блешні. Рекомендуємо купити пластикові розсувні кивки, довжина у яких легко і швидко регулюється в межах від 3 до 12 см.

Мормишка, як вибрати приманку

При виборі мормишки щодо розміру, форми і відтінку важливо враховувати умови ловлі, активність риби, освітленість, прозорість води.

Безнасадочні мормишки
Безнасадочні мормишки

Відзначимо, що мормишки можуть між собою відрізнятися, навіть не маючи візуальних відмінностей. До мормишки для безнасадочної ловлі при виборі важливо ставитися максимально серйозно. Багато в чому успіх лову буде залежати від частоти коливань мормишки, і чим цей показник вищий, тим більше шансів залучити рибу до мормишки.

При лові на мормишки з насадкою амплітуда коливань повинна бути вище, а частота нижче. Якщо блешня повністю опуститься на дно або зависне в товщі води, вірогідність клювання зберігається. Однак зазначимо, що клювання буде швидким, після якого в 90% випадків плотва не засікається, а просто об’їдає наживку. Якщо підсікання в момент посмикування кивка виконати не вдається, то можна діставати мормишку, так як на гачку наживка буде відсутня. На нерухому мормишку без насадки не відреагує навіть сама голодна плотва.

Надати безнасадочній мормишці необхідні коливання складно, але якщо вдається навчитися подібній техніці лову, то шансів зловити плотву набагато більше, ніж при ловлі насадним способом.

При лові плотви безнасадочною мормишкою можуть використовуватися різні способи проводок, відзначимо найбільш успішні. Проводка може йти по горизонталі (на ширину лунки) вертикалі. Незалежно від напрямку руху природні коливання не припиняються. Вудильник можна відвести вгору і відразу в сторону, можна підняти на кілька сантиметрів від лунки і почати виконувати рухи по колу, наскільки дозволяє діаметр лунки, при цьому періодично виконується зміна горизонту в межах метра.

Як підвищити привабливість безнасадочних мормишок

Спіймати на «голу» мормишку за умови правильно виконаної проводки вдасться, але шансів на успіх буде більше, якщо внести трохи доповнень. Так, найчастіше використовуються бусинки або бісер, які на гачки надягають від 1 до 3 штук (залежить від їх розміру). Крім цього можна використовувати кембрики, нарізані тоненькими смужками. Відтінок підсадок може бути самий різний, наприклад, зелений, жовтий, білий, червоний, їх поєднання.

Рекомендується зупиняти вибір на блешні з тонкими гачками темного відтінку (вони менше помітні у воді). Якщо купити немає можливості дорогу мормишку, то при виборі з бюджетних варіантів особливу увагу слід приділити заточенню й гостроті. Перевірити якість блешні можна в такий спосіб. Жало приставляється до нігтя і простягається, якщо гачок ковзає, це вказує на низьку якість, якщо врізається в ніготь, то сміливо можна купувати таку мормишку її якість хороша.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017