Як ловити щуку по першому льоду на балансири і блешні

Балансири і блешні для ловлі щуки по першому льоду

У статті розказано, які використовуються приманки для ловлі щуки в перші дні льодоставу. Як правильно підібрати штучну приманку для лову хижака. Основні місця проживання щуки, а також як правильно виконувати ловлю щуки взимку.

З приходом зими, коли водойма вкривається кригою, настає період активного підлідного лову різного хижака і особливо щуки, оскільки в цей період вона реагує абсолютно на всі приманки, які їй пропонуються. Триває це приблизно два тижні. В середині грудня щука стає більш обережною, і зловити її на штучні приманки буде вже складніше. Тому якщо ви хочете успішно половити щуку на балансири і різні варіанти зимових блешень не пропустіть період першого льоду.

У перші дні льодоставу щука відмінно ловиться на вертикальні з невеликим вигином і вузькою формою блешні. Приманка оснащується трійником або одинарним гачком, який упаюється в конструкцію приманки.

Використовуватися для лову ці приманки можуть протягом усієї зими, але особливо результативні вони будуть по першому льоді. Якщо на водоймі де здійснюється ловля, є течія, то приманки використовуються обтяжені, їх вага може досягати до 30 грам. Принади, які оснащені трійником який вільно бовтається, є більш уловистими і ефективними, їх розмір не повинен перевищувати 10 см.

При бажанні можна використовувати універсальні приманки, які підходять для лову, як судака, так і щуки. Таку приманку легко можна виготовити самостійно, звичайно якщо є всі необхідні матеріали і певні навички, якщо немає, то їх можна купити в рибальському магазині, де вони представлені в широкому асортименті. Довжина приманки не перевищує 5 см, але при цьому вага може перевищувати 25 грам.

Для лову на мілинах найкраще підходять легкі і широкі штучні приманки, такі як блешні. Досить часто взимку використовуються літні варіанти блешень. Наприклад, відмінно себе зарекомендували блешні фінського виробника Куусамо. Важливо відзначити, що приманка здатна виконати якісну гру, тільки при різкому і короткому кидку. Головне, щоб під час лову приманка весь час виконувала одні й ті ж рухи. Якщо її рухи не будуть повторюватися, щука приманку може проігнорувати.

Приманки для ловлі щуки зимою
Приманки для ловлі щуки зимою

При ловлі на ділянках з глибиною до двох метрів ці приманки здатні виконати величезну кількість коливань і рухів, перш ніж впадуть на дно. Варто відзначити, що, навіть досягнувши дна, приманка продовжує виконувати рухи, які здатні спровокувати щуку на атаку. Під час лову важливо виконувати паузи приблизно в 10 секунд, в нижній точці лову.

Для того щоб приманка продовжувала якісно працювати необхідно точно встановити глибину. Відзначимо, що приманка в нижній точці повинна зупинятися в 25 см від поверхні дна. Однак це не означає, що під час лову приманка не повинна повністю лягати на дно. Досить часто в момент падіння на поверхню дна або відриву приманки від дна відбувається атака щуки.

Що стосується місця лову, то по першому льоді щуку слід шукати на ділянках, де рясно росте очерет, підводна рослинність, на виходах з ям. Крім цього, ловля щуки буде перспективною і на ділянках з корчами або потопленими деревами.

Через деякий час, а саме ближче до середини грудня щука починає покидати мілини і переміщається ближче до ям. На таких ділянках ловити хижака слід обтяженими блешнями з вузькою формою тіла. Крім цього, можуть використовуватися тригранні коливалки, кастмастери, балансири, глибинні раттлини.

Особливо популярною приманкою серед багатьох рибалок є 10 сантиметрова приманка типу Rapala. Також щуку відмінно ловлять і на Lucky John, довжина яких не перевищує 7 см. Відзначимо, що на останній варіант крім щуки також існує ймовірність зловити і окуня.

При виборі приманки для ловлі щуки взимку важливо правильно підібрати колірні відтінки. Щука сміливо атакує приманки природних тонів, які нагадують малька, який живе у водоймі. Цей момент важливо враховувати, так як від цього буде залежати ефективність і успіх зимової ловлі щуки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017