Як ловити судака на балансир зимою

Зимова рибалка. Ловля судака на балансир

У статті розказано, що важливо знати для того, що б ловля судака взимку з використанням балансира була завжди успішною. Як правильно підібрати спорядження, де шукати судака і як виконувати ловлю.

Взимку судака ловити можна з використанням різних варіантів штучних приманок, але найуспішніше цю рибу можна ловити з використанням балансирів. Цей варіант приманки відрізняється розмашисто широкою грою, яка здатна привернути увагу хижака і спровокувати його на атаку.

Однак мати в своєму наборі пару працюючих балансирів не дасть сто відсоткову гарантію, що рибалка пройде успішно. Для того щоб балансир проявив себе максимально ефективно ним потрібно навчитися правильно користуватися або іншими словами правильно представити приманку.

Найголовніше, що впливає на успіх лову судака з льоду це правильно підібране місце лову. Взимку хижак не настільки активний як влітку, тому дуже часто доводиться пройти по льоду кілька кілометрів при цьому постійно бурячи і обловлюючи лунки в пошуках його стоянки. Виходячи з того що в процесі лову виникає потреба в бурінні лунок льодобур повинен бути обов’язково якісний і надійний і мати здатність швидко справлятися зі своїм завданням.

Особливу увагу слід приділити одягу. Одяг повинен відповідати таким основним вимогам: бути таким що не продувається, не утрудняти, відмінно утримувати тепло, мати здатність виводити вологу. Найкраще, якщо в якості основного (верхнього) одягу буде використаний спеціальний рибальський костюм, які сьогодні в широкому асортименті представлені в рибальських магазинах.

У пошуках судака на кожному перспективному місці на певній відстані пробурюється лунка, після чого вона обловлюється протягом 10 хвилин. Відсутність клювань вказує на те, що на обраній ділянці судак відсутній і правильніше буде приступити до обловлювання наступної лунки.

Пошуки судака можуть бути спрощені, якщо під рукою буде зимовий ехолот або якщо дане місце, тобто рельєф дна добре знайомий. Так, наприклад, переміщаючись над зваленням, досить буде пробурити всього дві лунки, одну в нижній, іншу у верхній точці. На глибині можна спробувати шукати судака на ділянці де є старі лунки.

Балансири на судака
Балансири на судака

Важливо відзначити, що судак веде зграйний спосіб життя, а це означає, що після першого удару, можна з упевненістю говорити, що судака ми знайшли. Тепер, все що залишається зробити, це пробурити ще кілька лунок поряд із тою яка спрацювала, і приступити до лову. Однак риба може відійти від точки лову, тому важливо постійно контролювати активність судака на кожній окремій лунці. Якщо на першій лунці активність слабка, а на останній судах хватає приманку відразу після її занурення, то слід перед цією лункою пробурити ще дві, а останню залишити.

Техніка лову на балансир нескладна. Приманка повністю опускається на дно після чого починається ловля. Плавними рухами балансир піднімається від дна на висоту не більше 20 сантиметрів. Після цього виконується різкий помах вудкою на висоту приблизно 30 сантиметрів, після чого вудильник відразу повертається в свою попередню позицію. У нижній точці після помаху витримується пауза, яка може тривати від 10 до 30 секунд. В кінці паузи виконуються плавні піднімання і опускання приманки або легкі сіпання на одному місці.

Варто зазначити, що ловля судака на балансир підходить тільки в тому випадку якщо на водоймі повністю відсутня течія або вона слабка. Головна проблема, яку забезпечує течія, полягає в тому, що під її силою волосінь відводиться в сторону, що істотно ускладнює процес контролю над приманкою під час лову. Тому якщо ви вирішили зловити кілька судаків з використанням балансира, шукайте завжди ділянки з «тихою» водою.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017