Як ловити судака зимою на блешні

Стрімке блешніння, ефективна техніка ловлі судака

У статті розказано про те, як правильно ловити судака взимку стрімким блешнінням. Як виконується проводка, які підбираються приманки щодо форми, розміру і кольору. Що впливає на вибір приманки для ловлі судака.

Найцікавішим і ефективним способом лову судака в зимовий період серед багатьох рибалок вважається блешніння. Відзначимо, що цей спосіб можна застосовувати при лові по відкритій воді, але все ж частіше він практикується саме в зимовий період. Снасть для ловлі судака в схил дуже проста і її при бажанні легко можна зробити самостійно.

Довжина вудилища 70-80 сантиметрів, кінчик снасті повинен бути ​ жорстким. На вудилище встановлюється котушка будь-якого типу, її головне завдання зберігати запас волосіні.

Що стосується приманки, то використовуються вертикальні блешні форма і розмір яких визначаються індивідуально виходячи з конкретних умов лову (сила течії, глибина). Обрана приманка повинна відрізнятися хорошою грою, підвищити її привабливість для хижака можна, якщо на гачок намотати трохи червоної вовняної нитки.

Відзначимо, що приманка повинна з певною періодичністю падати на дно, створюючи при цьому хмару каламуті. Клювання судака в 95% відбувається в момент падіння або знаходження приманки на поверхні дна. Вирушаючи ловити судака, не можна точно знати в яких умовах буде відбуватися ловля, тому рекомендується запастися приманками різної форми і ваги. Набір приманок повинен складатися з блешень вагою від 5 до 50 грам, з таким асортиментом представиться можливість ловити хижака як на глибинах, що не перевищують три метри, так і на глибині більше 6-7 метрів.

Клювання судака взимку складно назвати постійним і регулярним, активність хижака буде змінюватися в залежності від погоди. Однак якщо прийти на водойму в ясний, тихий і морозний день, то розраховувати можна на те, що вдасться отримати хороші результати у вигляді кількох пристойних трофеїв.

При лові судака взимку важливо забути техніку блешніння в літні та осінні періоди. Взимку судак стане атакувати тільки слабку здобич. Тому паузи між підйомами рекомендується збільшити до 5 секунд. Підйом блешні повинен бути плавним, відривається вона від ґрунту на висоту до 30 см, після чого обов’язково повинна впасти на дно.

Відстань від верхньої точки до нижньої точки, приманкою має долатися вільно, в цьому випадку, її гра буде найбільш приваблива і результативна. Судак, помітивши хаотичні рухи, прийме, блешню за поранену або хвору рибку, падаючу на дно, для нього це легка здобич і він гарантовано зробить атаку на приманку, після чого рибалці залишиться тільки зробити підсічку і витягнути спійманого хижака на лід.

У момент паузи, тривалість якої має бути 15-20 секунд не відриваючи приманку від дна, тримаємо волосінь в натягу і злегка ворушимо кистю руки з боку в бік. Ці рухи змусять ворушитися приманку, в результаті чого над блешнею буде утворюватися хмара каламуті, яка не залишиться без уваги хижака.

Пауза переривається повільним підйомом блешні з дна на висоту до 10 см, відзначимо, що часто відбувається клювання в момент відриву. У разі якщо після упіймання декількох судаків клювання припинилося, варто зробити наступне. Встаємо на повний зріст і піднімаємо вудильник на максимально можливу висоту, після цього різко опускаємо його до лунки. Що це дає?

Приманка, у вільному падінні опускається на дно, однак вона не лягає точно під лунку, а йде в бік на 1-1,5 метра. Обов’язково витримується пауза секунд в 15, після чого починаємо повільно підтягувати приманку під лунку, де знову витримується пауза. Такий прийом можна повторити ще 3-4 рази, якщо результат відсутній, все що залишається зробити це продовжити пошук хижака на інших ланках.

Якщо активність хижака слабка, то при виконанні підйому приманки рекомендується виконувати короткі і плавні посмикування з нетривалими пазами. Починати ловити судака слід за кілька годин до світанку з мілких ділянок, поступово переходячи на лунки, виконані над звалюваннями і бровками, з глибиною понад три метри. Відзначимо, що годуватися судак виходить на рівні ділянки, розташовані в кількох сотнях метрів від ями. Найперспективнішим місцем для блешніння є ділянка прилеглої території радіусом до 10 метрів, починаючи від виходу з ями.

При виборі приманки важливо враховувати, що взимку, а також в інші періоди року судак з великим задоволенням харчується пліткою, піскарем і уклейкою. Тому обрані варіанти за формою і розміром повинні мати схожості з цими видами риби. Найкращими приманками щодо кольору є тьмяні і білі, проте часто хижака ловлять і на темно-жовті варіанти приманок.

Відмінні результати можна отримати, використовуючи біметалічні варіанти, наприклад, одна сторона біла, друга жовта. Перевага судака може різко змінюватися, тому важливо мати в асортименті блешні однотонних відтінків, а також двоколірні.

Що стосується розміру, то правильно буде підбирати варіанти довжиною в 5-7 см, з подвійним гачком 6 номера. Відзначимо, що ширина гачка повинна бути більше ширини приманки, приблизно на 2 мм. Якщо ця відстань буде меншою або більшою, то не вдасться виконати якісно підсічку, що стане причиною появи холостих клювань або сходів судака при виведенні.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017