Як вибрати місце для установки жерлиці зимою

Активне клювання щуки прямо залежить не тільки від правильно налаштованої жерлиці, а й від вибору підходящого місця риболовлі. При ловлі на незнайомій водоймі, природно, ви не будете знати щучі місця заздалегідь, але, використовуючи багаторічний досвід рибалок, можна визначити перелік місць на водоймі, де є шанс зловити щуку.

Комиш, очерет

Берег водойм з несильним плином зазвичай густо заростає очеретом. У таких місцях важко визначити межу води і суші, і це місце дуже любить щука. Але залучити засілу в заростях очерету рибу до клювання, а після зловити її, дуже непросто.

Зарості очерету, розташовані на великій площі водойми, дозволяють щуці привільно розосередитися в них. Це стосується розташування риби не тільки по горизонталі, але і по вертикалі. Виходить, що, перебуваючи на глибині, біля самого коріння очерету, щука може не помітити живця через тих же коренів, що заважають огляду. Якщо риба помітила наживку і атакувала її, після клювання вона гарантовано піде в зарості очерету, з яких буде складно її витягнути.

Отже, для правильної установки жерлиці, потрібно враховувати відстань від неї до краю очерету і глибину води на зрізі очерету. Дослідним шляхом було з’ясовано, що глибина води повинна становити 0,6-0,8 метра, а відстань від снасті до заростей – 1-2 метра. Встановивши жерлицю за такими нормам, можна бути впевненим, що щука яка зачаїлася коло кромки очерету не тільки помітить живця, а й вирішиться на нього напасти. А у рибалки в разі клювання буде час підсікти рибу до того, як вона знову запливе в зарості.

Незважаючи на вищеописані труднощі з ловом щуки в очереті, це найкраще місце в разі першої рибалки на незнайомій водоймі або якщо на інших його ділянках клювання немає зовсім. Варто відзначити, що в очереті ловиться дрібна щука, від 1,5 до 2 кг.

Руслові бровки

Русловою бровкою називають місце переходу мілкої частини водойми в глибоку. Такий перепад, в основному, добре виражений у річок, де його утворює руслова течія. На водосховищах і ставках з погано вираженим руслом знайти бровку непросто, але це варто зробити, тому що в цьому місці є шанс виявити щуку, що чекає здобич близько руслової бровки. Пояснюється популярність у щуки цієї точки великим скупченням потенційного щучого корму, а у хижака є можливість сховатися для засідки. До того ж, після годування на шельфі водойми, щука йде відпочивати на глибину за бровкою.

Місце активних клювань щуки розташоване або зверху бровки, або на перекаті, особливо якщо він довгий і протяжний. Щоб охопити всі можливі варіанти, жерлиці розставляють в шаховому порядку на протязі всієї бровки. Таким чином, живці будуть розташовані рівномірно – частина на глибині, частина на мілкій воді, частина на самій бровці. Після деякого часу стає зрозуміло, в якому місці клювання щуки більш інтенсивне. Це місце варто обловлювати більш ретельно.

Коряжник

У будь-який час року щука любить жити в закоряженних ділянках. Правда, перебуваючи в коряжнику, щука не відрізняється активністю, і спровокувати її клювання складно. Але виявити там щуку можна гарантовано, варто спробувати ловити в цьому місці.

Іноді жерлиця стохть без руху півдня, але бувають моменти, коли щука хватає живця відразу ж після закидання. Рибалки називають таких щук «черговими».

Негативним моментом лову в коряжнику виступає велика ймовірність зачепів і, відповідно, обривів. Так можна втратити не тільки снасті, а й рибу, яка вже встигла захопити гачок. Уникнути цього можна, не ставлячи жерлиці в центрі коряжника, особливо, якщо вам невідомо чітке розташування корчів у воді. Якщо ви встановите живців на краю закоряженної ділянки, у вас буде більше шансів не тільки уникнути зачепів, а й виманити з корчів голодних «чергових» щук.

Донна аномальність

Рельєф дна водойми з його горбками і ямами, місцями черепашнику серед мулистих ділянок та інше, відмінне від загальної тенденції, привертає щуку не тільки взимку, але і в теплий період. Найчастіше на ці місця приходить голодна риба, яка не буде церемонитися і одразу захопить живця. Тому облов донної анормальну відбувається швидко і малою кількістю жерлиць.

Місце розташування донної анормальності можна дізнатися у бувалих рибалок, які частенько рибалять на цій водоймі або з’ясувати самому дослідним шляхом.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017