Як зробити жерлицю для ловлі щуки самостійно

Жерлиця для рибалки своїми руками

У статті розказано, як самостійно в домашніх умовах виготовити жерлицю для ловлі щуки по першому льоду. Як правильно налаштувати жерлицю, яка використовується для ловлі.

Перший лід відноситься до часу, коли щука і інший хижак ловиться найкраще. Ловля в цей період часу здійснюватися може на будь-які варіанти снастей і види штучних приманок. Однак найзручніше по першому льоду ловити жерлицями. Пов’язано це з тим, що їх кількість може бути будь-якою, починаючи від 5 і до безкінечності. Напевно, саме в кількості і полягає перевага цього виду снасті для лову в зимовий період.

Для лову використовуються різні види жерлиць головна відмінність, між якими полягає в конструкції. Що собою являє жерлиця. Це снасть, що складається з підставки, виготовлення якої як правильно виконується з пластмаси, дерев’яної стійки на яку встановлюється котушка і сигналізатор.

Що стосується сигналізатора, то для його виготовлення використовується тонка сталева пластина довжиною до 30 см, на кінці якої прив’язується червона тканина. Як бачимо, конструкція не відрізняється складністю і при бажанні її легко виготовити в домашніх умовах.

Така конструкція жерлиці відрізняється надійністю і міцністю і що найголовніше відмінно підходить для експлуатації на морозі. Важливо відзначити, що висота снасті не повинна перевищувати 20 см, оскільки це буде викликати деякі незручності під час лову особливо в вітряну погоду.

До підставки стійка може кріпитися за допомогою металевої пластини, клею або декількох саморізів. Після того як стійка надійно буде зафіксована в підставці виконується отвір через який буде проходити основна волосінь. Важливо відзначити, що отвір слід зачистити і обробити клеєм.

В якості котушки можна використовувати готові варіанти, виготовлені з пінопласту, придбати які можна в рибальському магазині. Крім цього можна використовувати старі котушки з-під волосіні. Останній варіант варто відзначити, кілька надійніше і довговічніше.

Установка котушки на стійку виконується за допомогою шурупа. Для більшої зручності половина котушки забарвлюється в яскравий колір, що дозволить на великій відстані побачити її обертання.

Щука на жерлицю
Щука на жерлицю

Для виготовлення сигналізатора відмінно підійде пластина, яка знаходиться в офіцерському кашкеті. На верхній край приклеюється шматочок червоної ганчірки, що дозволить з відстані побачити клювання. Сторожок кріпиться до нижньої частини стійки ізоляційною стрічкою. Це один з варіантів жерлиць який можна швидко і легко виготовити самостійно.

Після того, як необхідну кількість снастей буде виготовлено, починається процес їх оснащення. На котушку намотується волосінь діаметром 0,28 – 0,3 мм, що стосується довжини, то досить 20 метрів. До основи волосіні прив’язується сталевий поводок, до якого приєднується двійник або трійник середнього розміру. Відзначимо, що розмір гачка підбирається виходячи з розмірів щуки, яка хватає живця.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017