Зимова рибалка. Як ловити ляща (підлящика) зимою

Як ловити ляща (підлящика) зимою

Від того, як ви виберете місце майбутньої ловлі, на пряму залежить результат вашої рибалки. Заздалегідь підготовлене місце лову, наприклад, пізно ввечері, і підгодовані лунки приблизно на 80% визначають успіх ранкової риболовлі.

Рибаки на льоду
Рибаки на льоду

Як вибрати місце лову для рибалки на ляща

Якщо вам ще не відомо, то запам’ятовуйте. Як правило, лящ на водосховищах харчується на більш-менш пологих прируслових ділянках. Це обумовлено тим, що дно зазвичай на таких ділянках замулене набагато менше, кисневий режим значно краще, а це сприяє сприятливим умовам для розвитку різних кормових об’єктів. На крутих звалах лящ не любить годуватися, в самому руслі з’являється зрідка і найчастіше тримається над дном.

З вищесказаного випливає, що спочатку нам потрібно знайти русло, і бажано заздалегідь вивчити рельєф. Знайти його, під товстим льодом, та й у темряві, мабуть, не реально. Набагато зручніше це робити по карті навігатора, а якщо її немає, то можна шукати вогники від наметів рибалок які ловлять вночі. Але тут необхідно знати і дотримуватися одного правила: необхідно йти з сильно засмічених ділянок (бажано вгору за течією). Напевно на дні в таких місцях є величезна кількість прикорми яка розкладається, і, швидше за все там не буде великої риби. Знайшовши нарешті русло, скориставшись глибиноміром нам потрібно знайти бровки, «полички», невеликі прируслові височини. Навіть якщо вже розвиднилось, не варто зупинятися, краще продовжити пошук риби – адже час, витрачений на пошуки, окупиться хорошим уловом. Але бувають винятки, коли цікавого рельєфу дуже багато, а от риби, навпаки, мало, і вона тримається локально. Тому не факт, що знайшовши перспективні місця, опинишся з уловом, все залежить від конкретної водойми. Вибравши три-шість хороших точок для лову, не ближче 15 м один від одного, слід їх підгодувати.

Як і чим підгодовувати ляща

Зимовий лящ і підлящик
Зимовий лящ і підлящик

Набагато впевненіше почуваєш себе якщо виходячи на лід взяти з собою з пів кіло дрібного мотиля (великий теж підійде, але він дорожчий, а дрібного можна дешево купити в зоомагазині). Але при досить гарній щільності у водоймі дрібного підлящика, з легкістю можна обійтися і набагато меншою кількістю живих компонентів, додаючи при цьому рослинні, а так само ґрунт. Варто врахувати, що роботу ґрунту потрібно перевіряти на кожній конкретній водоймі.

Один із прикладів застосування простої рослинної прикормки: спочатку виварюємо горох до тих пір, поки він не стане як пюре. Наприкінці такого варіння можна вже в пюре додати пару ложок сирої, меленої коноплі або чайну ложку меленого коріандру. Як зварили пюре, протираємо його через рибальське сито (кільця повинні бути не менше 4мм), щоб не було великих фракцій. Якщо при охолодженні пюре сильно загусає, то в нього додають потроху кип’яченої води, воно має бути напіврідким.

Таку підгодівлю необхідно стерегти від замерзання. На три лунки достатньо близько 500 мл. такого пюре. Для підгодовування зручно застосовувати пластикові годівниці об’ємом по 100 мл. У кожну лунку опускаємо одну-дві годівниці пюре і одну годівницю мотиля. У ті лунки, де клювання активізувався, години через три акуратно догодовувати, при цьому використовуємо в двічі менші порції.

Наживка для ловлі ляща і підлящика зимою.

Наживка для лову підлящика На більшості великих водоймах взимку лящ ловитися тільки в період дуже довгих відлиг. А на інших він годується більш-менш добре всю зиму і добре реагує на підгодовування. В залежності від погодних умов і різних інших факторів він з апетитом поїдає підгодовування, або стоїть в 20 см і вище від дна, але при цьому не покидає підгодоване місце. Такі періоди на протязі дня можуть змінювати один одного. Спираючись на це, будується тактика лову. Кращим варіантом буде комбінування лову з дна звичайною мормишкою з мотилем, і ловля на безмотильну снасть (найкраще на чортика, але можна і на німфу, мурашки.).

Головне завдання після першого закорму – це ефективний відлов лунки, мінімум обривів, сходів і утримання підлящика в точці облову за допомогою догодовування.

Лящ впійманий на мормишку
Лящ впійманий на мормишку

Через хвилин 15-20 як підгодували лунки, слід обійти їх з мормишкою, тим самим перевірити наявність риби та її активність. Як показує практика, з трьох-чотирьох лунок лише в одній-двох попадається велика риба. Буває і ці лунки перестають працювати, особливо, після того як поблизу дна зірветься лящ і тим самим розполохає всю зграю. Для ляща природним є годування мотилем з дна. При клюванні на підйомі гачок вже виявляється повністю в роті риби, і ймовірність зійти у риби мінімальна. Тому підлящика краще ловити на мормишку з мотилем тільки з дна. Але це не говорить про те, що мормишкою зовсім не треба грати. Пограли трохи і опускаємо на дно, в цей час теж граємо, лящ рідко бере блешню під час гри. Вдалося знайти хорошого підлящика? Тоді варто ловити його в даному місці на мотиля до тих пір, поки він активний. Якщо лунки працюють аби як, або клювання в них до другої половини дня припиняється, варто спробувати безмотильку, перевіривши наявності риби в горизонті близько 1,5 метрів від дна. Буває й таке, що весь день ловиться тільки на щось одне.

Які снасті використовувати.

Спираючись на вищевикладене підбираються снасті. Так як останнім часом рідко доводиться бачити великого ляща, оснастити вудку волосінню 0,12 мм буде цілком достатньо. З більш тонкою волосінню, доводиться довго виводити ляща, або ж зовсім відбувається обрив. Але в будь-якому з цих випадків лунка напевно перестане працювати, тому краще підстрахуватися. Мормишку краще використовувати тільки свинцеву. Використання вольфрамової мормишки не дає ніяких переваг, вони тільки псують волосінь і насторожують рибу. Форма приманки звичайнісінька: горизонтально висить крапелька з хорошим виносом гачка. Гачок краще використовувати №16, але якщо ж багато досить великого підлящика, то можна взяти №14. Вагу мормишки краще підбирати спираючись на глибину. Наприклад, при глибині близько 6 метрів і відсутній течії мормишка вагою 0.7 грам добре витягує волосінь в лінію, і снасть досить чутлива. Для течії і більшої глибини потрібно використовувати мормишки більшої ваги. Для ловлі можна використовувати і поплавкову вудку, у вітряну погоду чомусь вона більш щаслива. Вудкою з мормишкою дуже добре проходитися по лунках в пошуках ляща.

Наживка для зимової рибалки на ляща
Наживка для зимової рибалки на ляща

«Чортиків» так само рекомендується брати свинцевих, підлящик не боїться великих приманок. Вага «чортиків» вибирається, так само як і вага мормишки (описано вище). «Чортиків» з дрібними гачками брати не варто, адже в даній приманці основний привертаючий рибу елемент це і є гачок. Гачок повинен бути міцним з круглим або квадратним загином і не менш №14.

Додаткова екіпіровка.

Прапорці.

Під час сильного снігопаду вони нам допоможуть знайти підгодовану лунку. Прапорець можна виготовити з шматка товстого дроту і матерії червоного кольору.

Черпак.

Потрібен для очистки лунки від льоду. При глибині близько 5 метрів, чистити можна не боячись, при маленьких глибинах це потрібно робити акуратно.

Ганчірка.

Потрібна для витирання рук після прикормки, та й не тільки. Після дня риболовлі без ганчірки, зовнішній вигляд рибалки буде вельми непривабливим.

Багорик.

Ну його призначення зрозуміло. Бувають випадки, що широкого ляща досить ризиковано заводити в лунку. Набагато краще буде дочекатися, коли він ляже на бік під лункою, і акуратно взяти його за голову багориком. Багорик повинен бути довгим і тонким. Його навряд чи вдасться купити, але його можна зробити самому, взявши тонку в’язальну спицю і пару верхніх колін від телескопічної вудки.

Ніж.

Хороший гострий ніж необхідний не тільки при риболовлі на ляща, але і абсолютно на будь-якій рибалці, він завжди повинен бути під рукою. Ножем можна зрізати на конус верхню крайку лунки, в морози це збільшить час застигання лунки. Ну і хіба мало чого нам ще знадобиться відрізати, підрізати.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017