Зимова ловля окуня

Кілька слів про зимову ловлю окуня

У холодну пору року окунь стає найбільш агресивним і жадібним, що позначається на його клюванні. Пробуривши всього одну лунку, цілком можна наловити кілька кілограм «матросиків».

Годуватися окунь починає десь через тиждень після льодоставу і до нового року. Ще непогано можна половити «полосатиків» перед останнім льодом. На окуня нападає перед нерестовий жор, коли він кидається на все, що хоч трохи здається їстівним.

Окунь – дрібний хижак. У більшості випадків його розміри не перевищують 15-20 сантиметрів при вазі в 80-150 грам, але зустрічаються екземпляри понад 4 кілограм. Окунь є рибою яка найбільш часто зустрічається в водоймах України. У зв’язку з цим, він побував в улові майже кожного рибалки нашої країни.

Молодь харчується в основному різними личинками, черв’яками, ікрою, в той час як великі особини надають перевагу дрібній рибі і водним мешканцям (жаби, раки, молюски), хоча не відмовляються і від черв’яків і личинок.

Зимовий прикорм окуня

Окуня взимку найкраще підгодовувати дрібним або кормовим мотилем. Також можна використовувати дрібно посічену річкову рибу або скумбрію.

Зимові окуневі наживки

Окунь, як і будь-який хижак, надає перевагу тваринним насадкам: червоний черв’як, мотиль, опариш, черв’як виповзок. Дуже любить шматочки тільки що спійманої риби і очі, особливо якщо зроблені вони з собі подібних.

Зимові окуневі приманки.

Основними знаряддями на зимового окуня вважаються мормишки, балансири і блешні.

Балансири

Окуню без різниці на скільки великий балансир, тому часто бувають випадки, коли сама приманка більше спійманого «матросика». Все ж варто звернути увагу на розміри трійників, встановлених на балансирі. Багато виробників люблять встановлювати гачки 8-10 номерів, в той час як для окуня оптимальними вважаються 5-7 см. Ця проблема вирішується простою заміною.

Блешні

Самою уловистою блешнею на окуня заслужено вважається модель – довгастої форми з червоним хвостиком перед трійником. Найбільші екземпляри на таку приманку трапляються по першому і останньому льоду, тому і розміри блешні повинні бути відповідні.

Окуневі мормишки

Оскільки риба знаходиться в різних горизонтах води і різниться за розмірами, то оптимальним буде використання двох мормишок різного розміру і різного забарвлення. Іноді також використовується компоновка з блешні і мормишки.

Перша приваблює своїм рухом навіть дрібну рибу, а на другу є шанс її зловити. Нижня приманка повинна бути більше ніж верхня в два рази і в’язатися на глухий вузол. Найчастіше окунь віддає перевагу нижній мормишці, а верхньою більше цікавиться плотва.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017