Зимова риболовля: організаційні моменти

Риболовля в зимовий період вимагає більш скрупульозної підготовки, ніж влітку. І краще бути в стані повної готовності перед виходом на лід, ніж зіткнутися з проблемами або поломками обладнання на самій водоймі.

Отже, почнемо підготовку до риболовлі. На що варто звернути особливу увагу:

Льодобур

Слід переконатися, що льодобур знаходиться в хорошому стані. Його ножі повинні бути гострими, так як тупі леза сповільнять процес буріння. Бензиновий інструмент вимагає заміни торішнього палива. Не завадить провести попередню настройку льодобуру, для того щоб потім на льоду не виникли труднощі.

Волосінь

Кожен сезон краще купувати нову волосінь. Це допоможе уникнути таких проблем, як її заплутування і обрив.

Вудилище, котушка і кивок

Необхідно перевірити головний рибальський інструмент на наявність вад. Наприклад, матеріал, з якого зроблений кивок, міг зноситися, і потрібно його заміна. Також важливо оглянути пропускні кільця на відсутність тріщин і зазубрин. Груба зимова риболовля стає випробуванням і для котушки. Тому дуже важливо перевірити її хід. Завчасна перевірка обертання котушки допоможе уникнути появи тертя волосіні і її обриву. Зубці шестерень можна піддати додатковій механічній обробці для поліпшення зчеплення і зменшення люфтів.

Технічне обслуговування рибальських інструментів завжди має бути в пріоритеті. Адже хороший стан механізму дозволить отримати від нього максимум користі.

Набір снастей

Важливо перевірити наявні снасті. Чогось може не вистачати. А зимова риболовля – річ тонка. Можна сидіти годинами «порожнім», в той час як сусід буде тільки і встигати, що вивуджувати здобич. І справа виявиться не в везінні, а в різниці кольору блешні чи балансиру. Так що запас кількох видів блешень і інших всіляких снастей – справа досить важлива.

Мобільний будиночок

Стан мобільного будиночка (якщо такий є) перед риболовлею має бути бездоганним. Треба ліквідувати всі наявні дірки і щілини. Крім того, при достатній кількості часу і бажання в будиночок можна привнести якісь новаторські елементи, щоб рибалка стала ще більш продуктивною.

Бажано взяти з собою

Також при виході на лід знадобляться: хрестова викрутка, плоскогубці, гайковий ключ, запасний комплект ножів для льодоруба, багор для вилучення великої риби, шумівка для очищення лунки від льоду, компас, ліхтар.

Безпека

На льоду дотримання заходів безпеки завжди повинно бути на першому місці. Ніякий лід не гарантує повну надійність. Дуже важливо не бути одному при виході на перший лід. До того ж завжди слід перевіряти товщину крижаного покриву за допомогою пешні або льодобуру протягом усього сезону. І не варто нехтувати рятувальним жилетом.

Сподіваємося, що наведені рекомендації допоможуть провести час на льоду не тільки із задоволенням, але і з користю у вигляді багатого улову.

Ні хвоста, ні луски!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017