Зимова риболовля

Кілька слів про зимову риболовлю

Зимова риболовля – традиційна розвага, яка припала до смаку багатьом людям у всьому світі і, зокрема, Україні. Спочатку ця забава може здатися нудною, одноманітною і мало-добутливою, однак, якщо дотримуватися деяких правил, на ділі зимова риболовля азартніша і більш захоплююча звичній літній.

Пошук місця на зимовій риболовлі

Основна перевага зимової риболовлі перед літньою – це те, що взимку можна ловити рибу практично на будь-якій ділянці водойми.

В залежності від того, на яку рибу ви запланували “полювання”, потрібно враховувати особливості харчування і зимівлі. Деякі види йдуть далі від берега через більш низьку температуру води і повітря.

Інші, менш примхливі, навпаки зимують біля берега, де взимку знаходиться основна частина їх корму – безхребетні, які харчуються опалим листям або затопленими кущами.

Наприклад, для щуки кращі місця з травою, а головень, навпаки, обходить їх стороною, вважаючи за краще ховатися за корчами або камінням.

Види риболовлі, снасті і пристосування

Зараз рибальські снасті поділяються на два види – рухливі і глухі. Розглянемо плюси і мінуси того чи іншого варіанту:

  • Рухома ловля на вудочки з котушками – так звана “швидкісна” рибалка, що дозволяє швидко опустити на дно і дістати приманку за рахунок ваги грузила і блешні. Крім цього, такий вид риболовлі добре підійде при лові на великій глибині і частій зміні місця. Мінусами можуть стати погодні умови – сильний вітер і мокрий сніг, в цьому випадку краще вибрати інший вид риболовлі, глухий.
  • Глухий вид риболовлі – стрімке блешніння на мормишку з допомогою кивка (тонкого наконечника, прикріпленого на кінець вудилища, який рухається від дотику риби до блешні). Це класичний вид зимової риболовлі. Основний мінус глухої риболовлі – вона не підійде непосидючим рибалкам оскільки сама по собі досить монотонна і вимагає медитативної уваги і концентрації.

Льодобур – важлива частина спорядження зимового рибалки. Його діаметр варто вибирати в залежності від розмірів передбачуваної “здобичі”. Однак, чим менше діаметр, тим простіше бурити лід.

Мормишки – маленька рибальська снасть з гачком. Зараз існує безліч видів, що розрізняються за формою і конструкцією. При лові використовують кілька технік – ловля на голу мормишку і на мормишку з наживкою.

Крім усього перерахованого вище не забувайте одягатися відповідно до погоди і дотримуйтесь правил безпеки, перебуваючи на льоду.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017