Зимовий окунь

Ловля зимового окуня

Ловля зимового окуня – дуже азартна і цікава, ця риба ненажерлива і активна весь рік. Зима не виняток, клює в цей час він стабільно. А сильний лід і сильні морози не викликають у нього занепокоєння.

Окунь – відноситься до сімейства окуневих. Свою назву окунь придбав через свої очі – «оката» риба. У окуня стисле витягнуте тіло з щільною, дрібної лускою, велика голова з широким ротом, в якому гострі голчасті зуби в кілька рядів на щелепній кістці. На зябрових кришках ззаду є гострі шипи. На спині два плавники перший великий з блакитним відблиском, який має, колючі кістяні промені, а другий м’який жовтий з зеленим відтінком.

Забарвлення:

  • Тіло забарвлене в зеленувато-жовтий колір на боках є темні поперечні смужки.
  • Черево біле.
  • Спина темно-зелена.

Виростає окунь до 40 см в довжину і вагою до 2 кг.

Через 15-20 днів, як повністю встане і зміцніє лід, найкращий час для риболовлі на окуня. Посперечатися з цим часом року, може, тільки перед нерестовий жор окуня, коли він набирає вагу і відновлює сили після зими.

Перший лід не викликає занепокоєння у окуня, і він залишається на місці літніх стоянок. Берегову зону він залишає, коли товщина льоду починає, збільшується. Інтенсивне клювання у окуня починається приблизно через 10 днів, як тільки лід повністю встане і триває до початку січня.

В кінці грудня окунь припиняє пересуватися великими зграями, а розбивається для зимівлі на маленькі зграйки по 5-6 шт., і тому його доводиться шукати на всій водоймі.

Сильні вітри і морози в січні доставляють багато незручностей. Холодна вода змушує окуня йти в глибокі ями, де температура води близько 4 ° тепла, там він і стоїть. Тому на більшості водойм окунь поводиться не передбачувано. І зацікавити його навіть найбільш спокусливими принадами дуже важко.

При сприятливому кисневому режимі, окунь зграями зимує біля верхньої бровки берегового звалення, в старицях або ярах, заповнених водою, де тверде дно з великими заростями. Часто його сусідами стають зграї махонької рибки. Окунь-недомірок може перезимувати близько берега, де великі зарості очерету.

Найбільш гарний час щоб ловити окуня, безвітряна погода з невеликим морозом. Інтенсивність клювання протягом дня може змінюватися. Окунь в багатьох водоймах добре клює тільки вранці, при стабільному тиску і морозі -15-20 ° C.

У деяких місцях окунь може клювати краще вдень або ввечері. Тому просидівши весь день без клювання, не потрібно поспішати, залишати лунку. Клювання увечері перед сутінками може бути фантастичним, але недовгим.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017